New York si poradil s Miami

piatok, 28. január 2011 09:30 | Autor: TASR

Jeden z lídrov Miami LeBron James sa vo štvrtkovom stretnutí zámorskej NBA v New Yorku strelecky trápil a tri štvrtiny tak Heat držal v hre osamotený Dwyane Wade.

Dvadsaťdeväťročný rozohrávač nastrieľal 34 bodov, no v záverečnej dvanásťminútovke odišla muška aj jemu a minul všetkých šesť pokusov z hry. Naopak, v drese domácich sa k Amar’emu Stoudemirovi pridal vo štvrtej časti hry aj Danilo Gallinari a Knicks zdolali tretí tím Východnej konferencie 93:88. "Mentálne je pre nás tento triumf veľmi dôležitý. Už dvakrát sme s nimi v sezóne prehrali a chceli sme túto sériu prelomiť. Teraz vieme, že ich dokážeme zdolať,“ povedal po stretnutí Gallinari. James zaznamenal 24 bodov a 11 doskokov, ale z poľa premenil len sedem z 24 streleckých pokusov. V drese Heat sa do streleckej listiny zapísala len pätica hráčov.

Hviezda Dallasu Dirk Nowitzki sa po zranení pravého kolena stále nevie dostať do formy z úvodu ročníka. V súboji proti Houstonu ho však dokázali nahradiť spoluhráči. Mavericks zvíťazili 111:106 a pripísali si štvrtý triumf z ostatných piatich duelov. "Dirk hral v prvej tretine sezóny ako Superman. Teraz mu musia pomôcť spoluhráči," skonštatoval tréner Rick Carlisle.

Boston začal šnúru stretnutí na západnom pobreží tradične kvalitnou defenzívou, Portland zdolal 88:78. Ray Allen a Paul Pierce zaznamenali spolu 35 bodov a desať pridal vo svojom druhom stretnutí v sezóne center Kendrick Perkins.