NBA: Duel dvoch Kevinov v Minnesote napokon pre Duranta

štvrtok, 27. január 2011 11:00 | Autor: TASR

Basketbalisti lídra NBA zo San Antonia zavítali v stredu do Utahu, kde ich čakal súper hladný po víťazstve.

Jazz totiž predchádzajúcich päť duelov na ihriskách súperov prehrali a pred svojimi divákmi chceli tento vývoj zvrátiť práve proti najlepšiemu tímu súťaže. No zápas si pravdepodobne prehrali hneď na úvod, keď sa dostali do rýchleho manka, ktoré sa potom zväčšovalo až do 20-bodových rozmerov. V druhom polčase sa zdalo byť rozhodnuté, no domácich potiahli hráči z lavičky. Divákov zdvihli zo sedadiel najmä tri smeče Jeremyho Evansa. Aj vďaka nim Jazz napokon znížili na rozdiel šiestich bodov, ale na triumf nad Spurs to už nestačilo. Hostia totiž vždy v pravý čas našli odpoveď na koše súpera a napokon vyhrali 112:105 už svoj 39. zápas zo 46. V tejto fáze základnej časti ide o piatu najlepšiu bilanciu v histórii NBA.

Čo sa nepodarilo Utahu, zvládli hráči Milwaukee. Bucks prehrávali s Atlantou v tretej časti hry už o jedenásť bodov, no úvod štvrtej 12-minútovky zvládli pomerom 22:4 a zápas napokon vyhrali 98:90. Najväčšiu zásluhu na obrate mal iba 165 cm vysoký rozohrávač Earl Boykins, ktorý strelil v poslednej štvrtine 11 zo svojich celkovo 20 bodov. Tím, ktorý v priemere nastrieľa 91 bodov, tak výrazne prekročil svoj štandard. "Je to pre nás niečo nezvyčajné. Vyzerali sme naozaj ako ofenzívne mužstvo," úsmevne podotkol 34-ročný Boykins.

Indiana to pretaktizovala
Indiana sa v stredu priveľmi sústredila na Dwighta Howarda, čo sa proti Orlandu neveľmi opláca. Nielenže 25-ročný pivot dosiahol aj tak solídne čísla (19 bodov, 16 doskokov), ale Magic navyše využili voľnejší priestor na perimetri. Výsledkom bolo 16 premenených trojok, najviac, koľko Pacers vo svojej histórii inkasovali. Najviac sa v tomto ohľade činili Jason Richardson a Ryan Anderson, ktorí premenili po štyri pokusy. "Snažili sme sa plniť úlohy, ktoré nám zadal kouč. Nevedeli sme ale pokryť ich trojbodové pokusy. Z reťaze sa utrhol najmä Ryan Anderson, ktorý zápas v podstate rozhodol,“ vyzdvihol rozohrávač Darren Collison výkon 22-ročného krídelníka, ktorý premenil tri zo svojich trojok v priebehu štyroch minút v druhej časti hry.

Vyvrcholením stredajšieho večera boli individiálne výkony aktérov zápasu v Minnesote, kde sa domáci Timberwolves stretli v napínavom dueli s Oklahomou. Diváci v Target Center mali možnosť vidieť dve výborné predstavenia dvoch Kevinov. Určite ich potešil najmä domáci Love s výbornými 31 bodmi a 21 doskokmi, no ich potlesk si zaslúžil aj MVP duelu Durant s kariérnym maximom 47 bodov, ku ktorým pridal aj 18 doskokov. V napínavom zápase strelil Durant v štvrtej časti hry 16 bodov svojho tímu v rade. Napokon svoj výkon podčiarkol strelou z výskoku cez Coreyho Brewera 28 sekúnd pred koncom predĺženia, ktorá sa ukázala byť napokon víťazná - 118:117.

Obrat sa v stredu podaril aj New Jersey, ktoré zmazalo 13-bodový deficit s Memphisom a dosiahlo víťazstvo 93:88 najmä zásluhou Devina Harrisa. Klubový rekord si vyrovnali New Orleans Hornets desiatym víťazstvom v rade, tentoraz nad Golden State.

Výsledky - streda:Indiana - Orlando 96:111 (21:24, 27:38, 24:24, 24:25)
Najviac bodov: Granger 27, D. Collison 21, Dunleavy a P. George po 10 - Jason Richardson a D. Howard (16 doskokov) po 19, Türkoglu 18, 12 164 divákov

New Jersey - Memphis 93:88 (16:32, 26:21,18:13, 33:22)
Najviac bodov: Morrow 19, B. Lopez 17, Vujačič a Humphries po 14 - Gay 22, Z. Randolph 20 (16 doskokov), Conley 16, 8866 divákov

Toronto - Philadelphia 94:107 (29:20, 21:30, 27:34, 17:23)
Najviac bodov: DeRozan 29, Bargnani 17, T. Johnson 15 - Speights 23, Holiday (11 asistencií), Iguodala a Louis Williams po 15, 14 552 divákov

Detroit - Denver 100:109 (29:24, 27:26, 24:24, 29:26)
Najviac bodov: W. Bynum 19, B. Gordon 15, McGrady a Monroe po 14 - Billups 26, C. Anthony 18 (10 doskokov), Afflalo 17, 16 212 divákov

Milwaukee - Atlanta 98:90 (22:23, 22:24, 20:28, 34:15)
Najviac bodov: Maggette 22, Boykins 20, Delfino 15 - Jamal Crawford 20, Horford 17 (10 doskokov), Joe Johnson 15, 13 274 divákov

Minnesota - Oklahoma City 117:118 po predĺžení (28:25, 28:29, 23:29, 31:27 - 7:8)
Najviac bodov: Love 31 (21 doskokov), Beasley 30, W. Johnson 13 - Durant 47 (18 doskokov), J. Green 19, Westbrook 16, 14 979 divákov

Houston - Los Angeles Clippers 96:83 (27:22, 28:30, 15:21, 26:10)
Najviac bodov: Lowry 20, Scola a Brooks po 16 - Foye 20, Baron Davis a B. Griffin (11 doskokov) po 14, 18 147 divákov

Phoenix - Charlotte 107:114 (26:31, 31:28, 30:33, 20:22)
Najviac bodov: Nash 27 (15 asistencií), V. Carter 22, Gortat 16 - S. Jackson 23, G. Wallace 22 (10 doskokov), Diaw 18, 16 986 divákov

Utah - San Antonio 105:112 (25:29, 24:29, 29:30, 27:24)
Najviac bodov: D. Williams 39, Al Jefferson 22, C. J. Miles 13 - Ginobili 26, T. Parker 23, R. Jefferson 14, 19 911 divákov

Golden State - New Orleans 103:112 (21:34, 28:27, 27:32, 27:19)
Najviac bodov: Ellis 26, D. Wright 25, S. Curry 20 - David West 22, Ariza 19, Paul 18 (17 asistencií), 18 108 divákov