piatok, 21. marec 2014 10:23 | Autor: Richard Weinfortner

Štvrťfinále konferencií KHL prinieslo viaceré očakávané aj prekvapujúce výsledky. V úvodných sériách sa vo výbornom svetle predviedli viacerí hráči a my sme pre vás vybrali piatich mužov, ktorí pomohli svojmu tímu k postupu naozaj dôležitým spôsobom.

Alexander Kutuzov (Sibir Novosibirsk)

1 gól, 1 asistencia, +7 bodov

Aby sme v rebríčku neoceňovali len strelcov gólov, na piatom mieste sa nachádza ruský obranca Alexander Kutuzov. V žiadnom prípade ale nechceme znižovať jeho zásluhy. Sibir Novosibirsk v prvom kole play-off vyradil Ak Bars Kazaň, čím sa postaral o jedno z prekvapení. 28-ročný obranca v tejto šesťzápasovej sérii odviedol veľký kus roboty hlavne smerom dozadu. Obranca s číslom 54 na drese nazbieral v sérii s naozaj ťažkým súperom dva kanadské body, ale hlavne 7 plusových bodov. V celej sérii dal Sibir o 6 gólov viac ako Kazaň, čo ešte skrášľuje bilanciu tohto beka. Ten si k takýmto číslam pomohol hlavne v zápase číslo 3, v ktorom sa Novosibrisk ujal vedenia v sérii 2-1 po presvedčivom domácom víťazstve 7:1. Kutuzov raz asistovala a nazbieral 3 „plusky“. Dôležitou postavou bol aj v poslednom zápase série. Jeho gól 6 minút pred koncom znamenal vyrovnanie na 2:2 a v predĺžení spečatil postup jeho spoluhráč Stepan Sannikov, pričom Kutuzov nechýbal na ľade. V konferenčnom semifinále sa jeho mužstvo môže tešiť na Metallurg Magnitogorsk, ktorého útok patril po základnej časti medzi najlepšie v lige. Uvidíme ako sa mu bude dariť proti nim kontrolovať si svoje hodnotenie +/-.