Neprekvapivý výsledok! Max Verstappen je najlepším hráčom sezóny

piatok, 29. december 2023 09:00 | Autor: TASR

Max Verstappen
Max Verstappen | zdroj: TASR

Holandský pilot F1 Max Verstappen sa stal najlepším pretekárom uplynulej sezóny podľa jazdeckej ankety medzi pilotmi kráľovnej motošportu.

Úradujúci majster sveta, ktorý získal tretí titul za sebou, dosiahol prvenstvo v ankete pod taktovkou vedenia F1. Informovala o tom agentúra DPA. Na druhom mieste sa umiestnil sedemnásobný britský majster sveta Lewis Hamilton z Mecredesu a tretí skončil španielsky veterán Fernando Alonso z Aston Martinu.

Päticu najlepších doplnili Lando Norris z Veľkej Británie (McLaren) a Monačan Charles Leclerc z Ferrari. Verstappenov tímový kolega Sergio Perez obsadil 10. priečku. Do ankety sa zapojilo 19 z 22 pretekárov, ktorí súťažili v uplynulej sezóne. Každý hlasujúci mal zoradiť svoju najlepšiu desiatku pilotov, pričom podľa pravidiel mohol hlasovať aj sám za seba. Nová sezóna odštartuje 2. marca Veľkou cenou Bahrajnu.