Tatran Prešov opäť majstrom Slovenska. Vyhral deviaty titul v rade!

streda, 20. máj 2015 21:05 | Autor: TASR

Tatran Prešov opäť majstrom Slovenska. Vyhral deviaty titul v rade! | zdroj: © TASR

Prešov 20. mája (TASR) - Hádzanári Tatrana Prešov získali opäť majstrovský titul v extralige. V treťom zápase finále play off vyhrali pred domácim publikom nad HC Sporta Hlohovec 33:25 a sériu ovládli jednoznačne 3:0.

Šarišania po pohárovom triumfe zaknihovali svoj deviaty titul v rade a celkovo jedenásty v ére samostatnosti. Patrí im aj právo účinkovať v najprestížnejšej európskej klubovej súťaži - Lige majstrov.

Tatran v dlhodobej časti ligovej sezóny nenašiel premožiteľa, v druhom semifinálovom zápase však prehral v Považskej Bystrici 29:30 a skončila sa tak jeho vyše dvojročná a 79 zápasov trvajúca séria bez prehry v najvyššej súťaži. Vo finále už ale ani raz nezakopli a suverénnym spôsobom obhájili titul.

3. zápas finále play off

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 33:25 (17:12)

Prešov: Krupa, Verkič, Vernarský - Rábek 6, Kopčo, Hrstka 3/2, Krok 2, Sadovij, Radčenko, L. Urban 2, Furlan 3, Pekár, T. Urban 2, Číp 5, Antl 6/2, Petro 4

Hlohovec: Olejár, Kašťák, Žernovič - Takáč 1, Guzy 5, Kožík 2, Laho 1/1, Holdoš 1, Baláž 2, Ďuriš 4, Petrov 3, Ivanov 1, Mažár 1, Zaťko, Dudáš 1, Majbík 3

Rozhodovali: Baďura, Ondogrecula, vylúčenia: 2:3, 7 m hody: 4/4 - 3/1, 1842 divákov.

/na zápasy: 3:0, titul majstra SR získal Tatran Prešov/

Obhajcovia titulu vstúpili do zápasu dobre a po góloch Rábeka a Antla vyhrávali 2:0. V 6. minúte Tomáš Urban zvýšil na 6:3 a napriek dvom gólom súpera Antl poslal Tatran v 12. minúte už do štvorgólového trháku (9:5). V 17. minúte potom Číp upravil na 11:6 a päťgólové vedenie si zeleno-bieli udržali do konca prvého polčasu - 17:12. Hosťom sa pritom podarilo v 24. minúte skresať manko na rozdiel dvoch gólov, keď sa presadil Kožík (10:12).

Hneď po zmene strán sa dvakrát presadil striedajúci Krok a Prešov vyhrával už 19:12. Na opačnej strane sa presadil trikrát Guzy a v 38. minúte svietil na ukazovateli skóre stav 20:16. Hostia si štvorgólové manko udržali aj v 44. (23:19) i 47. minúte (24:20), no o tri minúty neskôr Furlan upravil na 26:20. Po ňom sa presadili Petro i Hrstka a prakticky bolo rozhodnuté o zápase i finálovej sérii. Prešov napokon triumfoval jasne o osem gólov.

Peter Dávid, tréner Prešova: "Konečne sme zažili úspech, na ktorý sme dlho čakali. Sme šťastní, že sme tú finálovú sériu takto dobre zvládli a budeme si to užívať, pretože sezóna nebola ideálna."

Radoslav Antl, hráč Prešova: "Tento duel sa viac-menej iba dohrával. Doma sme predtým vyhrali o pätnásť gólov, druhý zápas o deväť, kde bolo stretnutie na slovenské pomery veľmi dobré. Myslím si, že chlapci vedeli, že u nás nevyhrajú a my sme vedeli, že neprehráme."

Martin Lipták, tréner Hlohovca: "Štyridsať minút to bola celkom slušná hádzaná. Bolo vidieť, že aj my, aj Prešovčania už toho máme dosť. Ľudia sa zabavili a bolo jasné, že v tejto sezóne nemá Tatran Prešov konkurenciu a dané poradie je správne, teda Prešov prvý a my druhí."

Vladimír Guzy, hráč Hlohovca: "Dnešný zápas bol lepší ako predchádzajúce dva. Podali sme relatívne dobrý výkon, ale nestačilo to ani dnes."