Na Mítingu Elán ovládol najkratší šprint Mark Findlay

utorok, 1. február 2011 19:54 | Autor: M M

Na Mítingu Elán ovládol najkratší šprint Mark Findlay | zdroj: MM, foto SITA

Na medzinárodných atletických pretekoch Míting Elán 2011 ovládol mužskú šesťdesiatku Mark Findlay. Časom 6,80 s zvíťazil o štyri stotiny pred Konstantinom Petrjašovom z Ruska. Zo Slovákov bol najlepší Vladimír Šimík (AO TJ Slávia STU Bratislava s časom 6,96 s.

Všetci súťažiaci mal možnosť dvoch behov. Do behu “A“ sa nasadzovalo podľa osobných rekordov, do behu “B“ podľa časov dosiahnutých v behu “A“.

V prvom behu “A“ zvíťazil Rus Konstantin Petrjašov (6,84 s) pred Markom Findlayom len vďaka cieľovej fotografii. Tretí skončil Géza Pauer (6,99 s). Zvyšní štyria sa pod sedem sekundovú hranicu nedostali. V druhom behu štartovali aj dvaja Slováci, Matúš Mentel skončil na piatom mieste, pričom za viťazným Tormodom Larsenom (6,88 s) zaostal o 15 stotín. Jozef Švondrk, ktorý dobehol hneď za ním až o 20 stotín. Ďalší zo Slovákov, Vladimír Šimík (6,98 s) sa tešil v treťom behu.

Švrtý ovládol Slovinec Ziga Veber (7,07 s). Za zmienku stojí ešte aj piaty beh “A“, kde triumfoval ďalší zo Slovákov, tentoraz Adrián Frindich z bratislavskej Slavie UK. Tento sedemnásťročný pretekár dosiahol výborný čas 7,03 s a ako sa neskôr ukázalo, bol tretí najlepší zo všetkých slovenských pretekárov. Predčil dokonca aj Jozefa Švondrka (7,08 s).

Z prvých troch atlétov sa v behu “B“ dokázali zlepšiť Mark Findlay na 6,80 s a Tormod Larsen z 6,88 s na 6,86. Konstantin Petrjašov ostal na 6,84 s. Zo Slovákov zas Vladimír Šimík (6,98 s – 6,96 s), Matúš Mentel (7,03 s 6,98 s). Adrián Frindich zabehol 7,05 s.