5 najhorších reprezentačných výkonov na MS v hokeji

utorok, 6. máj 2014 10:58 | Autor: Richard Weinfortner

Svetový šampionát je turnajom, na ktorom každý v kútiku duše poškuľuje po zlate. Pre niektoré výbery je však len účasť na ňom úspechom a ich výkony potom tomu úplne zodpovedajú.

Slovnisko, 2003

V roku 2002 sa národný tím Slovinska prvýkrát prebojoval na Majstrovstvá sveta. Výsledkom bolo 13.miesto, keď za seba odsunul Poľsko, Taliansko aj Japonsko. O rok neskôr už toľko šťastia nemal. Na Fínskej pôde si zahral v skupine D s domácimi, Českom a Rakúskom. Do turnaja vstúpil prehrou s Českou republikou, piatym tímom posledného šampionátu, 2:5. Hneď na druhý deň prišiel veľký zápas s Fínskom. Slovinci v ňom totálne zhoreli, v každej tretine inkasovali štyri góly a výsledné skóre bolo 0:12. Partia okolo Teemu Selänneho, Sakuho Koiva či Oli Jokinena spravila zo súpera trhací kalendár. Ten najdôležitejší zápas ale čakal Slovinsko na druhý deň. Nikto nečakal, že by mohli pripraviť o body niektorého z favoritov. Súboj s Rakúskom bol priamym bojom o to, kto sa vyhne záchranárskym prácam. Rakúšania vstúpili do zápasu pravou nohou, v druhej tretine už viedli 3:0 a takto rozohraný zápas nepokazili. V Helsinkách vyhrali 6:2 a Slovinsko šlo do bojov o záchranu bez jediného získaného bodu. Tu taktiež nezačali ideálne. Američania im pripravili debakel 2:7, následne len remizovali s Japonskom 3:3 a v poslednom zápase podľahli Bielorusku. V tabuľke skupiny G obsadili tretie miesto zo štyroch, čo znamenalo najbližší šampionát v B kategórii.