REBRÍČEK: 10 najväčších debaklov histórie KHL

štvrtok, 26. september 2013 07:31 | Autor: Richard Weinfortner

Kontinentálna hokejová liga má zatiaľ veľmi krátku históriu (od sezóny 2008/09), ale pri takom veľkom počte tímov sa zrodilo veľa zaujímavých výsledkov. Medzi nimi aj ničivé víťazstvá, ktoré sa rozoberali dlho po záverečnej siréne.

Astana – Avtomobilist 8:1

Petrohrad – Riga 8:1, Neftechimik – Magnitogorsk 8:1,
Minsk – Novokuzneck 8:1, Atlant – Chimik 8:1

Na úvod treba povedať, že nádielka 8:1 je v KHL pomerne „obľúbeným“ výsledkom. Počas krátkej histórie súťaže sa takýto nevyrovnaný výsledok zrodil celkom 11krát, z toho v piatich prípadoch oslavovali domáci. Úplne prvýkrát sa takýmto skóre skončil zápas v januári 2009 medzi Atlantom MytiščiChimikom Voskresensk. Medzi tímami s príbuzným pôvodom sa v priebehu sezóny vytvoril priepastný 83bodový rozdiel. Silnejší Atlant najslabší tím ligy totálne rozstrieľal.

Zatiaľ naposledy domáci svojho súpera zdolali 8:1 v kazašskej Astane v decembri 2011. Odniesol si to Avtomobilist Jekaterinburg. Barys Astana mal v posledných zápasoch nevyrovnané výkony. Prišla domáca prehra s Minskom, výhra na ľade Spartaku, prehra v Čerepovci a víťazstvo v Čechove. Jekaterinburg mal po víťazstve v Čerepovci na konte dve prehry v rade. Astana sa chytila gólom hneď v 2.minúte zápasu a do prvej prestávky mala pohodlný náskok 3:0. K nemu pridala gól v druhej časti hry a bolo prakticky jasné, že tri body udrží doma. Lenže hostia si tento fakt pripustili až príliš a ich frustráciu v tretej tretine dokonale Astana využila na ďalšie štyri góly. Denis Osipov sa v 58.minúte stal jediným strelcom Avtomobilistu a znižoval na nelichotivých 1:8. Barys zakončil sezónu na 6.mieste a v siedmich zápasoch vyraďovacej časti nestačil na Magnitogorsk. Avtomobilist sa stal na východe najslabším mužstvom sezóny 2011/12.