Hokej: Osemnástka prehrala na Memoriáli Ivana Hlinku s Fínskom 1:5 (3)

utorok, 6. august 2013 22:05 | Autor: TASR

Piešťany/Břeclav 5. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali na medzinárodnom turnaji Memoriál Ivana Hlinku v B-skupine Piešťanoch aj svoj druhý zápas. Zverenci trénera Antona Bartánusa nestačili v utorok na Fínsko, ktorému podľahli vysoko 1:5.

V prvom zápase piešťanskej skupiny vyhrali hokejisti USA nad Ruskom 4:2 a V A-skupine v Břeclavi zdolali Švédi rovesníkov z Kanady 3:2. V poslednom utorňajšom zápase vyhrali Česi nad Švajčiarskom 4:3 po samostatných nájazdoch. Domáci hokejisti prehrávali už 0:3 a vyrovnali dvomi gólmi v poslednej minúte riadneho času. V nájazdoch dokonal skvelý obrat Vrána.

B-skupina - Piešťany:

Slovensko - Fínsko 1:5 (0:1, 0:2, 1:2)

Góly: 54. Holešinský – 1. Jääskeläinen, 32. Lammiko, 37. Kalapudas, 52. Kiviranta, 60. Rantanen. Vylúčení 3:4, presilovky 0:1, oslabenia 0:0, strely na bránku 16:34. Rozhodovali: D. Konc. J. Konc - Orolín, Kacej, 412 divákov.

Slováci inkasovali prvýkrát už v 50. sekunde z hokejky hosťujúceho Jääskeläinena. Fíni boli po celý zápas lepší, o čom svedčí aj pomer striel 34:16 v ich prospech. Domácim hokejistom sa podarilo streliť prvý gól až v 54. minúte, keď Holešinský znížil na 1:4. Posledné slovo však mal Rantanen, ktorý 49 sekúnd pred koncom stanovil konečné skóre. V stredu sa mladí Slováci stretnú od 17:30 s USA.