Hokej: Osemnástka prehrala na Memoriáli Ivana Hlinku s Ruskom 1:2

pondelok, 5. august 2013 20:05 | Autor: TASR

Piešťany/Břeclav 5. augusta (TASR) - Slovenskí hokejoví reprezentanti do 18 rokov prehrali vo svojom prvom zápase na tradičnom turnaji Memoriál Ivana Hlinku v Piešťanoch s favorizovaným Ruskom 1:2.

Slováci išli do vedenia v úvode druhej tretiny presilovkovým gólom Halamu, ale Rusi dokázali ešte v prostrednej časti skóre otočiť. Hosťujúci hráči v celom zápase jasne dominovali, keď brankár Slovákov Pajpach čelil až 50 strelám. Rusi v tretej časti navyše nevyužili päťminútovú presilovku po faule Holešinského. V utorok sa mladí Slováci stretnú od 17.30 h s Fínskom. V ďalšom zápase piešťanskej B-skupiny vyhrali Fíni nad Američanmi 3:2 po predĺžení.

V A-skupine v Břeclavi vyhrali Švajčiari nad Švédmi prekvapujúco 3:2 a od 19.00 hrajú domáci Česi s Kanadou.

B-skupina - Piešťany:

Slovensko - Rusko 1:2 (0:0, 1:2, 0:0)

Góly: 22. Halama - 26. Lazarev, 39. Pilipenko. Vylúčení 6:3, navyše Holešinský (SR) 5+DKZ, presilovky 1:1, oslabenia 0:0, strely na bránku 22:50. Rozhodovali: Baluška, Bundil - Kacej, Šefčík. 513 divákov.