Hádzaná-MS: Prvým semifinalistom Španielky, Angola zaskočila Dánky

piatok, 18. december 2009 21:05 | Autor: TASR

Majstrovstvá sveta v hádzanej žien pokračovali v nedeľu v čínskych mestách Jang-čou a Su-čou ďalšími zápasmi vo štvrťfinálových skupinách, po ktorých šampionát spoznal prvého semifinalistu v družstve Španielska.

Španielky zdolali v II. skupine Rumunsko v ťaháku dňa 26:25 a svoje nedeľňajšie súperky jedným dychom odsunuli z boja o medaily. V rovnakej skupine olympijské víťazky Nórky s prehľadom zdolali domácu Čínu 34:19. Po sobotňajšom víťazstve nad Nórskom remizovali hádzanárky Južnej Kórey s Maďarskom 28:28, keď Maďarky premrhali sľubný 6 gólový náskok z prvého polčasu. Ak Nórsko vyhrá nad Španielskom v predposlednom zápase skupiny, Kórejčanky sú z medailovej hry vonku, bez ohľadu na to, ako zahrajú počas derniéry bojov v štvrťfinálových skupinách proti Rumunkám.

O prekvapenie na úkor Dániek sa postarali hádzanárky Angoly, ktoré poriadne zamotali postupovú tajničku I. skupine. Afričanky zdolali vedúci tím skupiny 28:23 a zaknihovali si len prvé víťazstvo v skupine. Obhajkyne titulu Rusky podľahli Francúzsku 23:24, keď ešte v polčase viedli o dva góly 14:12. Ak chcú úradujúce šampiónky byť súčasťou najlepšej štvorky, musia v utorok vyhrať nad Dánskom, alebo remizovať a dúfať v úspech Rakúska proti Francúzsku.