Prešov nakoniec remizoval s nórskym Drammen HK

nedeľa, 5. september 2010 17:01 | Autor: TASR

Hádzanári Tatrana Prešov zakončili svoje účinkovanie na turnaji 1. skupiny kvalifikácie Ligy majstrov mužov v rakúskom Bregenzi remízou. Nedeľňajším nerozhodným výsledkom s nórskym tímom Drammen HK 35:35 (14:17) potvrdili zverenci trénera Rastislava Trtíka nielen svoje prvenstvo, ale zároveň aj vybojovanie miestenky do základnej skupinovej fázy LM 2010/2011, ktorú už mali zabezpečenú po sobotňajších dueloch.

Prešovčania si najprestížnejšiu európsku pohárovú súťaž klub si opäť zahrajú po dvoch rokoch.

Šarišania zvládli náročný turnaj suverénnym spôsobom, keď postupne zdolali domáci A1 Bregenz so slovenským koučom Martinom Liptákom (27:25), turecký Besiktas JK Istanbul (30:27) a remizovali s Drammenom (35:35), s ktorým úplne vypustili záver a v poslednej minúte si nechali streliť tri góly. Úradujúci slovenský šampión so ziskom 5 bodov obsadil v tabuľke jediné postupové 1. miesto.

Prešov bude ako víťaz 1. kvalifikačnej skupiny účinkovať v B-skupine Ligy majstrov spolu s kvintetom MKB Veszprém KC (Maď.), Montpellier Agglomeration HB (Fr.), HSV Hamburg (Nem.), KIF Kolding (Dán.) a IK Sävehof (Švéd.). Neúspešné trio z Bregenzu čaká ešte minimálne vystúpenie v 2. kole Pohára EHF. Druhý tím z turnaja kvalifikácie LM nastúpi v P-EHF proti gréckemu A.C. PAOK Solún, tretí sa stretne s estónskym Pölva Serviti a družstvo zo štvrtej priečky, ktorým je Drammen, si zmeria sily s českým zástupcom HC Gumárny Zubří.

Výsledky – nedeľa:

Liga majstrov mužov - kvalifikácia - 1. skupina (Bregenz/Rak.):

Tatran Prešov – Drammen HK (Nór.) 35:35 (14:17)
Zostava a góly za Tatran: Krupa, Popčák - Marušák, T. Mažár 2, Michal Urban 3, D. Krok 9/7, Kristopans 3, Radčenko, Tumidalský, Mikéci 4, Sobol 3, Menkovič 5, Pekár 2, Antl, Dudáš 4.
Najviac gólov za Drammen: Hykkerud 6, Spanne 6/3
Pok. hody: 7/7 - 4/3, vylúčení: 5 - 9, rozhodovali: Dentz a Reibel (obaja Fr.), 200 divákov

Prešovčania nastúpili na zápas s vedomím istoty postupu. Úvod stretnutia vyšiel lepšie Drammenu, ktorý v 5. min vyhrával 5:1 a po desiatich minútach už 8:3. Päťgólový rozdiel svietil na ukazovateli skóre ešte aj po štvrťhodine hry. Na začiatku 16. min dal Jakobsen na 12:7, no potom trikrát za sebou skórovali hráči Tatrana a v 22. min bolo 10:12. Po oddychovom čase nórskeho tímu zvýšili severania svoj náskok na štyri góly, ale posledné slovo v I. polčase mal D. Krok, ktorý dve sekundy pred prestávkou upravil svojím dovtedy siedmym presným zásahom (prvým z hry) na 14:17. Vynikajúci vstup do II. polčasu vyjadrený štyrmi gólmi v rade znamenal na začiatku 34. min vôbec prvé vedenie Tatrana v zápase (18:17). Zverenci trénera Trtíka sa však z neho dlho netešili, lebo Drammen opäť naklonil stav vo svoj prospech (20:18). Vzápätí prišli chvíle slovenského majstra. Prešovčania od stavu 21:23 v 42. min strelili päť gólov za sebou a ovládli dianie na palubovke. V ďalšom priebehu zvyšovali svoj náskok - až na 32:26 v 52. min. Nóri sa potom ešte pokúsili o zvrat a dotiahli sa na 30:32 v 54. min. Tri a pol minúty pred koncom Sobol upravil na 35:31, ale napokon z toho nebolo prešovské víťazstvo. Vypustená záverečná polminúta zo strany Tatrana a tri inkasované góly znamenali konečnú remízu 35:35.

Hlas:
Miroslav Šosták (manažér Tatrana Prešov): „Dnes dostali v našom tíme viac priestoru na palubovke a možnosť nabrať skúsenosti tí, ktorí hrali v predchádzajúcich dvoch dueloch menej, ako brankár Popčák či hráči Urban, Kristopans, Krok, Pekár a ďalší. V závere sa chalani už tešili z postupu a vypustili ho. Inkasovali sme gól od brankára cez celého ihrisko, Sobol nepremenil náskok z pozície krídla a hráči Drammenu rýchlo rozohrali akciu, ktorú úspešne zakončili. Škoda straty koncentrácie. Prejsť turnajom s troma víťazstvami by bolo krajšie, ale najpodstatnejšie je, že domov odchádzame s tým, čo sme v Bregenzi chceli získať, teda s miestenkou do Ligy majstrov.“

A1 Bregenz (Rak.) – Besiktas JK Istanbul (Tur.) hrá sa od 16.00 h.