Tomáš KID Kovács uspel aj ako tréner

sobota, 6. október 2012 23:30 | Autor: TASR

Slovenský profesionálny boxer Tomáš "KID“ Kovács po minulotýždňovom víťazstve v ringu uspel aj v pozícii trénera.

Jeho traja zverenci Filip Meszároš, Juraj Didi a Marián Džupka si na majstrovstvách Európy žiakov v ruskom meste Anapa vybojovali bronzové medaily, keď zhodne prehrali v semifinálových súbojoch. Informuje o tom oficiálna internetová stránka Slovenskej asociácie boxerov amatérov (SABA).

Meszároš mal v kategórii do 46 kg na úvod voľný žreb, vo štvrťfinále zdolal Bulhara Stanimira Delčeva 10:5 na body, ale v semifinále bol už nad jeho sily Oliver McCarthy z Írska (3:14 n. b.).

Didi v "štyridsaťosmičke" zvíťazil vo štvrťfinále nad Osvaldasom Juškevičiusom z Litvy 11:4 na body, v boji o účasť vo finále však stroskotal na Magomedovi Barkajevovi z Ruska (5:13 n. b.).

V kategórii do 68 kg si Džupka zabezpečil už v predstihu minimálne bronz, pretože v tejto hmotnostnej kategórii štartovalo iba päť pästiarov a mladý Slovák mal vo štvrťfinále voľno. V semifinále nestačil na Rusa Abdulmalika Dudarova a podľahol mu 5:13 na body.

Na kontinentálnom šampionáte v boxe v Anape sa prezentovalo 186 pästiarov z 21 krajín.