NBA Reportáž: Rondo zaznamenal triple-double, James 41 bodov

pondelok, 11. január 2010 12:40 | Autor: TASR

Kobe Bryant sa proti Milwaukee trápil (streľba z poľa 4/21), no jeho Lakers vyhrali 95:77

Hlavnou hviezdou nedeľňajšieho súboja medzi Portlandom a Clevelandom bol podľa očakávania hosťujúci líder LeBron James. Najužitočnejší hráč uplynulej sezóny zaujal nie len tým, že nastúpil v teniskách rozdielnej farby, ale aj 20 bodmi v prvej štvrtine, celkovým nástrelom 41 bodov a 10 doskokmi. Jamesovi vynikajúco vychádzala streľba, keď premenil 13 z 19 striel z poľa a 12 zo 14 trestných hodov. Cavaliers najmä jeho zásluhou zvíťazili 106:94. "Chcel som byť agresívny. Ak chcete uspieť v stretnutiach na palubovkách súpera, vždy taký musíte byť. Na to som neustále myslel,“ skonštatoval James a ku svojej netradičnej obuvi so smiechom dodal: "Bolo to prvý raz, no určite nie naposledy.“

Na rozdiel od Jamesa ďalšia hviezda zámorskej NBA Kobe Bryant sa v nedeľu vyslovene trápil. Líder Los Angeles Lakers stále bojuje so zlomeným prstom na pravej ruke a v súboji s Milwaukee premenil z hry len štyri z dvadsaťjeden streleckých pokusov. Lakers však napriek tomu v súboji dominovali a bez väčších problémov triumfovali 95:77. Najlepším strelcom bol netradične Shannon Brown s 19 bodmi, no exceloval najmä pivot Andrew Bynum, ktorý zaznamenal 17 bodov a 18 doskokov. Úspešný bol aj druhý tím z "mesta anjelov". Clippers zdolali na vlastnej palubovke Miami 94:84 a pripísali si šieste domáce víťazstvo v rade. "V tejto sezóne máme akoby dva tímy - Miami a Heat. Tentoraz sa predstavilo Miami. Vykročili sme do súboja zlou nohou. Vôbec sme nemysleli na to, že náš súper hrá v poslednej dobe veľmi dobre, a to najmä doma. Po zlom začiatku sme už nemali šancu vrátiť sa späť do zápasu," hneval sa po súboji rozohrávač Miami Dwyane Wade.

New Orleans rozhodlo o svojom víťazstve 115:110 vo Washingtone až v samom závere. Tvorca hry Hornets Chris Paul nastrieľal v poslednej trojminútovke osem zo svojich dvadsaťšesť bodov a navyše pridal aj štrnásť asistencií. Cenné triple-double, prvé v sezóne a celkovo tretie v kariére, zaznamenal rozohrávač Bostonu Rajon Rondo. K výhre 114:107 v Toronte prispel 22 bodmi, 13 asistenciami a 10 doskokmi. V poslednom nedeľňajšom súboji zdolalo San Antonio najslabší tím ligy z New Jersey 97:85. Kariérne maximum v podobe 15 bodov predviedol domáci Ian Mahinmi, pre ktorého to bol len prvý duel v sezóne a siedmy v kariére v NBA. "Bol skvelý. V tréningu vidíme, že je atletický, dobre skáče a dokáže zblokovať strely súpera. Toto chcete vidieť aj v ostrom zápase a jemu sa to podarilo," pochválil spoluhráča Manu Ginobili.

NBA.com TOP 5 plays

Videosúhrn zápasov od NBA.com

Washington - New Orleans 110:115
Najviac bodov: Jamison 32, Foye 23, N. Young 20 - Paul 26 (14 asistencií), Stojakovič 20, M. Thornton a David West po 15, štvrtiny: 31:28, 18:32, 33:20, 28:35, 14 753 divákov

Portland - Cleveland 94:106
Najviac bodov: Roy 34, Aldridge 18 (13 doskokov), A. Miller 14 - L. James 41 (10 doskokov), Mo Williams 16, Varejao 12, štvrtiny: 29:34, 20:30, 29:18, 16:24, 20 614 divákov

Toronto - Boston 107:114
Najviac bodov: Bosh 31 (13 doskokov), Bargnani 23, Jack 15 - R. Wallace 29, Rondo 22 (13 asistencií, 10 doskokov), R. Allen, Perkins a Pierce po 16, štvrtiny: 26:29, 24:30, 30:34, 27:21, 19 800 divákov

San Antonio - New Jersey 97:85
Najviac bodov: Ginobili 21, Mahinmi 15, Duncan 14 (17 doskokov) - B. Lopez 28 (11 doskokov), Ji 16, Douglas-Roberts 13, štvrtiny: 20:22, 29:25, 28:18, 20:20, 18 047 divákov

Los Angeles Lakers - Milwaukee 95:77
Najviac bodov: S. Brown 19, A. Bynum 17 (18 doskokov), Farmar 17 - Warrick 14, Meeks 12, C. Bell, Ridnour a Jennings po 10, štvrtiny: 24:8, 15:20, 26:18, 30:31, 18 997 divákov

Los Angeles Clippers - Miami 94:84
Najviac bodov: Kaman 22 (14 doskokov), E. Gordon 17, A. Thornton a R. Butler po 13 - Wade 24, Beasley 20, Chalmers 11, štvrtiny: 30:20, 26:21, 23:17, 15:26, 19 060 divákov