Main Content

Slovan Bratislava si vybral v drafte KHL Marka Daňa

sobota, 26. máj 2012 21:00 | Autor: TASR

Draftovou jednotkou Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) sa stal Denis Alexandrov, ktorého si vybral klub SKA Petrohrad. Petrohradčania získali právo prvého výberu výmenou od mužstva Sibir Novosibirsk. Alexandrov je odchovancom Krídel Sovietov.

Z druhého miesta Lokomotiv Jaroslavľ stavil na Alexandra Barkova, ktorý naposledy hrával za Tapparu Tampere. AK Bars Kazaň, ktorý pozíciu získal od Čechova, si z 3. priečky vybral zo svojej mládežníckej základne Rinata Valieva.

Prvým Slovákom, ktorého si kluby KHL vybrali v tohtoročnom drafte, bol obranca Martin Gernát. Z pätnástej pozície po ňom siahla Ufa. V prvom kole si z poslednej priečky vyberal aj bratislavský Slovan - jeden z troch nováčikov KHL. Jeho voľbou sa stal trenčiansky útočník Marko Daňo.

V ďalších kolách si Slovan vybral Martina Rewaya (69. miesto) z juniorského tímu Sparty Praha, Dominika Reháka (105.) zo Žiliny, odchovanca Topoľčian Mateja Pauloviča (131.), ktorý momentálne pôsobí vo Färjestade, a ďalšiu trenčiansku nádej Patrika Koyša (165.).

Draft sa konal v ruskom Čeľabinsku.

© WEBNOVINY