Nielen Liverpool. Titul v Premier League (zrejme) nechce ani Arsenal

nedeľa, 14. apríl 2024 20:29 | Autor: TASR

Mikel Arteta
Mikel Arteta | zdroj: TASR

Anglická futbalová Premier League má po 33. kole nového lídra. Arsenal prehral v nedeľu s Aston Villou 0:2, FC Liverpool podľahol Crystal Palace 0:1 a tak sa na čelo tabuľky dostal obhajca titulu Manchester City, ktorý ešte v sobotu zvíťazil nad Lutonom hladko 5:1.

Arsenal neudržal post lídra a klesol po víkende na druhú priečku. Hostia z Birminghamu otvorili skóre v 84. minúte po chybe domácej obrany. Alberto Moreno poslal center do šestnástky, kde ho však nikto nespracoval, k lopte sa z pravej strany dostal voľný Leon Bailey, ktorý poslal Villu do vedenia.

O tri minúty neskôr Ollie Watkins dostal pas do voľného priestoru a ocitol sa sám pred brankárom Davidom Rayom, ktorého prekonal strelou k ľavej žrdi. Arsenal utrpel prvú ligovú prehru v tomto kalendárnom roku. Aston Villa má po víkende na konte 63 bodov a patrí jej štvrtá priečka. Piatemu Tottenhamu Hotspur odskočila o tri body, ale ten má zápas k dobru.