Nikola Jokič s ďalším triple double: Nuggets patria medzi favoritov na titul

utorok, 12. marec 2024 08:09 | Autor: TASR

Jokič vs LeBron
Jokič vs LeBron | zdroj: TASR

Basketbalisti Denveru vyhrali v noci na utorok v zámorskej NBA nad Torontom 125:119. Hviezdny Nikola Jokič sa na tom podieľal triple double, ktoré bolo preňho 21. v prebiehajúcej sezóne.

Nuggets prehrávali v druhej štvrtine o 22 bodov, ale po prestávke duel otočili vo svoj prospech Jokič mal 35 bodov, 17 doskokov a 12 asistencií. Obhajca titulu triumfoval v treťom zápase za sebou a v deviatom z uplynulých desiatich stretnutí. Denveru patrí druhé miesto v Západnej konferencii.

Boston dosiahol ako prvý tím v sezóne 50. triumf. Najlepší tím Východnej konferencie uspel na palubovke Portlandu 121:99. Jaylen Brown dosiahol 27 bodov a Jayson Tatum mal na konte o bod menej. Luka Dončič si pripísal 17. triple-double v sezóne a pomohol Dallasu k tretiemu víťazstvu v rade. Slovinec mal 27 bodov, 14 asistencií a 12 doskokov a Mavericks aj jeho zásluhou zdolali Chicago 127:92.