Liverpool sa najprv trápil, potom gólovo explodoval: The Reds vedú Premier League

štvrtok, 22. február 2024 09:14 | Autor: TASR

Virgil Van Dijk
Virgil Van Dijk | zdroj: TASR

Futbalisti FC Liverpool zvíťazili v stredajšom zápase 26. kola Premier League nad Luton Town 4:1 a opäť majú štvorbodový náskok pred druhým Manchestrom City.

Odohrali však o stretnutie viac. "The Reds" nezačali domáci duel ideálne a už v 12. minúte inkasovali, keď vyrazenú strelu poslal hlavou do siete Chiedozie Ogbene. Favoriti sa v prvom polčase dlhšie nedokázali dostať v ofenzíve do tempa, ale v druhom si to vynahradili.

V 56. minúte vyrovnal hlavou po rohu Virgil van Dijk, o dve minúty skóroval rovnako hlavou Cody Gakpo a Liverpool bol na koni. V 71. minúte pridal poistku Luis Diaz a v 90. upravil na 4:1 Harvey Elliott. Luton prehral tretí zápas v sérii a zostal na 18. mieste tabuľky.