PSG s výhrou a čistým kontom: Milan Škriniar nastúpil až v druhom polčase

nedeľa, 3. december 2023 19:38 | Autor: TASR

Milan Škriniar
Milan Škriniar | zdroj: TASR

Futbalisti Paríža Saint Germain zvíťazili v 14. kole francúzskej Ligue 1 na trávniku Le Havre 2:0.

Útočník Kylian Mbappé otvoril skóre stretnutia v 23. minúte a v závere spečatil gólom triumf Parížanov portugalský stredopoliar Vitinha. V 10. minúte videl brankár hostí Gianluigi Donnarumma červenú kartu po neprimeranom zákroku nohou na hlavu domáceho útočníka Josueho Casimira.

Obhajca titulu sa nachádza s 33 bodmi na vedúcej pozícii v tabuľke, domáci majú na konte 16 bodov a sú deviati. Slovenský obranca Milan Škriniar nastúpil za hostí v 74. minúte, keď vystriedal Nordiho Mukieleho. Futbalisti AS Monaco zdolali pred domácimi priaznivcami HSC Montpellier 2:0.

V tabuľke im patrí s 27 bodmi tretie miesto, hostia sa nachádzajú s 13 bodmi na 13. priečke. Siedmy Brest triumfoval nad predposledným Clermont Foot 3:0. Toulouse remizovalo s Lorientom 1:1.