sobota, 2. september 2023 09:11 | Autor: TASR

Třinec v Lige majstrov
Třinec v Lige majstrov | zdroj: YouTube

Hokejisti Třinca vstúpili do novej sezóny Ligy majstrov tesnou prehrou. V piatkovom zápase podľahli doma švajčiarskemu tímu SC Rapperswil-Jona Lakers 6:7 po predĺžení.

V drese "oceliarov" sa darilo Slovákom, ktorí strelili štyri góly. Dva zaznamenal Libor Hudáček, keď v 42. minúte zvýšil na 5:2 a v 58. vyrovnal na 6:6. Marko Daňo mal bilanciu 1+1, Richard Pánik strelil gól a Patrik Hrehorčák s Milošom Romanom zaznamenali po jednej asistencii.

1. kolo základnej časti LM:

HC Oceláři Třinec - SC Rapperswil-Jona Lakers 6:7 pp (1:1, 3:1, 2:4 - 0:1)

Góly: 8. Kundrátek, 26. PÁNIK, 27. Polášek (HREHORČÁK, ROMAN), 38. DAŇO, 42. HUDÁČEK (DAŇO), 58. HUDÁČEK - 12. Albrecht, 38. Schroeder, 44. Moy, 45. Dünner, 55. Vouardoux, 58. Grossniklaus, 62. Schroeder

Lukko Rauma - Belfast Giants 3:1 (0:0, 1:1, 1:0)

Góly: 34. Repo, 46. Burke, 60. Repo - 30. Printz