sobota, 28. august 2021 15:47 | Autor: TASR

Manchester City
Manchester City | zdroj: TASR

Londýn 28. augusta (TASR) - Futbalisti Arsenalu Londýn prežívajú najhorší štart do sezóny vo svojej klubovej histórii. "Kanonieri" po dvoch prehrách s Brentfordom a FC Chelsea (oba zápasy 0:2) podľahli aj v sobotnom zápase 3. kola Premier League na ihrisku Manchestru City 0:5. Zverenci Mikela Artetu sú v tabuľke poslední so skóre 0:9.

Arsenal inkasoval po prvý raz už v 7. minúte, keď sa po centri do šestnástky presadil hlavou Ilkay Gündogan. O päť minút neskôr zvýšil Ferran Torres na 2:0 a v 36. minúte skomplikovalo hosťom vylúčenie Granita Xhaku, ktorý po nebezpečnom sklze videl červenú kartu. Do konca polčasu dal Gabriel Jesus tretí gól. Po prestávke zavŕšili hladký triumf domácich Rodri a opäť Torres.