Main Content

Fond pre budúcnosť športu podporil strieľajúcu baletku!

piatok, 18. jún 2021 15:55 | Autor: Sport7 sk

Sofia Benkovská je multitalentovaná športovkyňa, ktorá sa vo svete určite nestratí. Súčasne sa totiž aktívne venuje baletu a športovej streľbe. V oboch prípadoch dosahuje parádne výsledky. Aby mohla napredovať a rozvíjať svoj talent, neváhala a prihlásila sa do projektu spoločnosti Niké s názvom Fond pre budúcnosť športu, čo sa jej aj parádne vyplatilo. 

Fond pre podporu športu
Fond pre podporu športu | zdroj: Niké

Porota podporila nadanú Sofiu sumou 3 000 eur. Zaujalo ju video, ktoré športovkyňa poslala, kde predstavili nezvyčajnú kombináciu športových aktivít. Sofia je totižto baletka a športová strelkyňa zároveň. Ako prvá sa túto potešujúcu správu o grante v hodnote 3 000 eur dozvedela mamina vychádzajúcej hviezdy. „Chcem veľmi pekne poďakovať Fond pre budúcnosť športu od Niké za finančnú podporu pre Sofiu. Je to krásny projekt. Keď som ho začali sledovať na sociálnych sieťach, Sofia nám krátko na to oznámila, že sa chce prihlásiť. Sama si natočila a spracovala video. Je skvelé, že Niké takto podporuje športovcov. Budeme Fond sledovať aj naďalej,“ uviedla hrdá mamina Žaneta, ktorá porozprávala aj o nabitom rozvrhu svojej dcéry. 

„Sofiu čakajú predstavenia v divadle, takže intenzívne trénuje. Je to veľmi náročné, v škole naplno makajú, majú prípravu a tiež kostýmové skúšky. Do štvrtej je v škole a po nej ide na strelecký tréning. Práve v streľbe minulý týždeň vyhrala tretie miesto počas Veľkej ceny v Jaslovských Bohuniciach.“

Nové špičky i strelecká vesta

Sofiina mama uviedla, že štedrú podporu z Fondu pre budúcnosť športu v hodnote 3 000 eur plánujú využiť v oboch športových disciplínach. Čo sa baletu týka, Sofia by peniaze využila na kúpu nových baletných špičiek. V športovej streľbe sa jej zas zíde nová strelecká vesta a rukavice. 

Fond pre podporu športu
Fond pre podporu športu | zdroj: Niké

Zapojte sa do Fondu pre budúcnosť športu aj vy!

Ak aj vy patríte medzi odhodlaných športovcov, alebo máte mladé športové talenty vo svojom okolí, neváhajte a zapojte sa alebo zdieľajte možnosť získania štedrého grantu z Fondu pre budúcnosť športu od Niké. Stačí zaslať krátke video so štipkou originality na stránku https://nikefondsportu.sk. Možno sa práve vy alebo vaši známi stanete ďalšími odmenenými, ktorí majú našliapnuté stať sa nasledovníkmi svojich športových idolov. Veľa šťastia!

Fond pre podporu športu
Fond pre podporu športu | zdroj: Niké
Náš youtubeOdoberať