Dakar: Svitko v 9. etape na 17. mieste, prvú desiatku udržal

utorok, 14. január 2020 14:53 | Autor: TASR

Štefan Svitko
Štefan Svitko | zdroj: TASR

Rijád 14. januára (TASR) - Slovenský motocyklista Štefan Svitko obsadil v utorkovej 9. etape motoristických pretekov Rely Dakar 17. miesto. V celkovom poradí mu aj naďalej patrí 10. priečka.

Motorkári deň predtým neabsolvovali 8. etapu z úcty k zosnulému Portugalčanovi Paulovi Goncalvesovi. V utorok už nastúpili a mali na programe trať dlhú 886 km z Wadi al Dawasir do Haradhu. Najrýchlejší čas dosiahol Čiľan Pablo Quintanilla, Svitko za ním zaostal o 14 minút a 49 sekúnd. V priebežnom hodnotení vedie naďalej Američan Ricky Brabec, ktorý bol v utorok štvrtý. Svitko na neho stráca 1:30:35 hod.

V súťaži automobilov zvíťazil Francúz Stéphane Peterhansel. Celkovo vedie aj naďalej Španiel Carlos Sainz.