sobota, 9. marec 2019 20:55 | Autor: TASR

Futbalisti Newcastle United
Futbalisti Newcastle United | zdroj: TASR

Londýn 9. marca (TASR) – V sobotňajšom stretnutí 30. kola najvyššej anglickej futbalovej ligy zvíťazili v súboji tímov z dolnej polovice tabuľky hráči Brighton & Hove Albion v londýnskom Selhurst Parku nad Crystal Palace 2:1.

Hostia sa po dvadsiatich minútach dostali do vedenia zásluhou Glenna Murraya, ktorý využil zaváhanie obrany Crystal Palace. Na 1:1 vyrovnal v 50. minúte z pokutového kopu kapitán domácich Luka Milivojevič, no v 74. minúte poslal presne do šibenice jeden z mála streleckých pokusov Brighton & Hove v druhom dejstve útočník Anthony Knockaert.

Newcastle obrátil v St. James Parku duel s Evertonom a súpera zdolal 3:2. Martin Dúbravka kapituloval po prvý raz v 18. minúte, kedy ho prekonal Dominic Calvert-Lewin. V 32. minúte vyrazil slovenský brankár center Andreho Gomesa, no iba na nohu Richarlisona a brazílsky útočník zvýšil na 2:0 pre hostí. United po prvý raz skórovali v 65. minúte po tvrdom voleji Venezuelčana Joseho Salomona Rondona. V 81. minúte svietil na tabuli po presnom zásahu Španiela Ayozeho Pereza stav 2:2 a ten istý hráč rozhodol šesť minút pred koncom riadneho hracieho času, že tri body zostanú v Newcastli.

Zachraňujúci sa Southampton obral o body Tottenham, keď sa mu podarilo zvíťaziť nad tretím tímom tabuľky 2:1.

Líder tabuľky Manchester City zdolal Watford 3:1 a urobil tak ďalší krok za obhajobou titulu. O všetky tri presné zásahy domácich sa postaral v druhom polčase v rozpätí trinástich minút Raheem Sterling.