Hodnotenie Slovanistov po trpkej prehre s Víťazom Podoľsk

sobota, 24. november 2018 08:30 | Autor: TASR

Vladimír Országh na lavičke HC Slovan Bratislava
Vladimír Országh na lavičke HC Slovan Bratislava | zdroj: TASR

Bratislava 23. novembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v piatkovom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) s Viťazom Podoľsk 2:3.

"Belasí" vyhrávali po dvoch tretinách o dva góly, ale v záverečnom dejstve trikrát inkasovali, víťazný gól strelili hostia 19 sekúnd pred záverečnou sirénou. Zverenci trénera Vladimíra Országha zaknihovali tretiu prehru za sebou a v tabuľke Západnej konferencie sú priebežne na 10. mieste so ziskom 22 bodov. Na svojho piatkového súpera, ktorý je na ôsmom mieste, strácajú 6 bodov.

Hlasy po zápase:

Vladimír Országh, tréner Slovana: "Zápas sme nezvládli, ušli nám body. Mali sme dobré chvíľky, ale tretiu tretinu sme nezvládli. Súper v 3. tretine dobre korčuľoval, nám sa nedarilo dostávať do tlaku. Stratili sme náskok a je to pre nás sklamanie, pretože to bol dôležitý zápas.

Valerij Belov, tréner Podoľska: "Je to pre nás dôležité víťazstvo. V 1. tretine sme nič neukázali, za stavu 0:2 sme chceli niečo urobiť s výsledkom. V 3. tretine sa hra obrátila, hrali sme agresívne dopredu. Hráčom ďakujem za to, čo predviedli.

Mário Lunter, útočník Slovana: "Neviem čo na to povedať, premrhali sme si víťazstvo. Súper hral v tretej tretine veľmi dobre, vyťahoval nás, my sme to mali riešiť inak. Sústredili sme sa príliš na obranu a to sa nevypláca."