Tatran Prešov nestačil v pohári EHF na favorita z Magdeburgu

nedeľa, 4. marec 2018 17:08 | Autor: TASR

Igor Čupryna
Igor Čupryna | zdroj: TASR

Hádzanári Tatrana Prešov prehrali vo svojom štvrtom zápase v A-skupine Pohára EHF na palubovke favorizovaného nemeckého tímu SC Magdeburg hladko 24:36. Zverenci trénera Slavka Golužu tak majú v tabuľke na konte naďalej iba bod a patrí im posledná štvrtá priečka.

Tatran sa v Pohári EHF najbližšie predstaví 24. marca doma proti druhému tímu tabuľky Bjerringbro-Silkeborg z Dánska.

A-skupina - 4. kolo:

SC Magdeburg - Tatran Prešov 36:24 (22:12)

Najviac gólov Magdeburgu: Weber 11/1, Mertens 9, Kalaraš 6 - Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič - M. Šárpataky, Butorac 5, Hrstka 8/3, Lapajne, Babič, Kríž, L. Urban 2, Pekár, Číp 7, Vučko, Kasal 2, Carapkin. Rozhodovali: K. Gasmi a R. Gasmi (obaja Fr.), vylúčenia: 7:2, ČK: 54. Molina Cosano (Šp.) po treťom vylúčení, 7m hody: 2/1 - 3/3

Magdeburg od začiatku potvrdzoval úlohu favorita a už v 5. minúte viedli domáci po presnom zásahu Webera 4:0. Až potom sa na druhej strane gólovo presadil Butorac, no súper si stabilne udržiaval výrazný náskok. V polovici úvodného dejstva to bolo 11:5 pre Magdeburg, ktorý sa ďalšou štvorgólovou šnúrou dostal v 25. minúte do náskoku 18:10 a v polčase už viedol desaťgólovým rozdielom. Bundesligista po zmene strán mierne poľavil a manko Prešovčanov už nenarastalo tak rýchlo, Magdeburg si napriek tomu pripísal suverénny triumf 36:24. V drese Tatrana sa strelecky najviac darilo Hrstkovi, autorovi ôsmich gólov.