M. Velitsovi patrí druhé miesto v 8. etape Okolo Rakúska

nedeľa, 10. júl 2011 18:00 | Autor: TASR

Slovenský cyklista Martin Velits obsadil 2. miesto v záverečnej etape cyklistických pretekov Okolo Rakúska, ktorá viedla z Podersdorfu pri jazere Neusiedler do Viedne a merala 122,8 km.

Jazdca tímu HTC-Highroad predstihol na páske jedine Talian Daniele Bennati. Velits si za 2. miesto v etape pripísal 14 bodov do rebríčka UCI.

Celkovým víťazom Okolo Rakúska, ktoré boli v kategórii HC, sa stal Švéd Fredrik Kessiakoff pred Čechom Leopoldom Königom a Španielom Carlosom Sastrem. Martin Velits obsadil 55. priečku.

Výsledky:
8. etapa (Podersdorf - Viedeň, 122,8 km):
1. Daniele Bennati (Tal.) Leopard Trek 2:35:21 h, 2. Martin Velits (SR) HTC-Highroad, 3. Roger Kluge (Nem.) Skil - Shimano, 4. Christopher Sutton (Aus.) Sky, 5. René Weissinger (Nem.) Vorarlberg, 6. Jens Keukeleire (Belg.) Cofidis, Le Credit En Ligne všetci čas ako víťaz

Konečné poradie:
1. Fredrik Kessiakoff (Švéd.) Astana 26:59:26 h, 2. Leopold König (ČR) NetApp +2:28 min, 3. Carlos Sastre (Šp.) Geox-TMC +3:05, 4. Thomas Rohregger (Rak.) Leopard Trek +3:59, 5. Denis Meňšov (Rus.) Geox-TMC +4:02, 6. Mauro Santambrogio (Tal.) BMC +4:34, ... 55. Martin Velits (SR) HTC-Highroad +29:08