Volejbal: Hráčky Slávie EU po dvoch rokoch víťazkami SP

nedeľa, 1. február 2015 19:05 | Autor: TASR

Spišská Nová Ves 1. februára (TASR) - Volejbalistky Slávie EU Bratislava zvíťazili vo finále Slovenského pohára v Spišskej Novej Vsi nad domácim VK 3:1 a po dvoch rokoch získali cennú trofej. V histórii sa Bratislavčanky tešili už z rekordného 11. triumfu v Slovenskom pohári. Stále tak platí, že od roku 2007 vyhrali pohár len bratislavské tímy.

finále Slovenského pohára (zdroj svf.sk):

VK Spišská Nová Ves - VK Slávia EU Bratislava 1:3 (21, -7, -21, -25)

115 minút, rozhodovali: Niklová, Höger, 600 divákov

Zostavy:

Spišská Nová Ves: Smáková, Povrazníková, Otaševičová, Trach, Magerová, Jakábová, libero Jagodzinska (Olejníková, Nováková, Zaťková)

Slávia: Koseková, Mikšíková, Rákošová, Kuciaková, Mitrengová, Szabóová (Doluda, Candráková), libero Sikelová

Slávia začala výborne a po ese Szabóovej viedla 6:2. Spišiačky však kontrovali dvoma esami Jakábovej a znížili na 5:6. Slávistky veľmi dobre bránili a podávali a postupne si vypracovali náskok 14:9. Potom sa domáce volejbalistky pri servise skúsenej Moniky Smákovej dotiahli na jeden bod a rysovala sa zaujímavá koncovka - 18:19. Po timeoute nevyšiel útok Kuciakovej a bolo vyrovnané. Spišiačky sa dostali do vedenia 20:19 a mali kontru, ale prišiel dôležitý jednoblok Rákošovej - 20:20. V závere získali domáce hráčky dôležité body pri servise striedajúcej Olejníkovej a napokon vyhrali prvý set 25:21.

Druhý set bol jasne v réžii Slávistiek, ktoré od začiatku dostali súpera pod tlak servisom a vypracovali si obrovský náskok. Po ese nahrávačky Kosekovej viedli už 21:6 a mierili za hladkým triumfom v tomto sete. Tréner Spišák medzitým vystriedal kľúčové hráčky, aby si oddýchli a pripravili sa do ďalšieho setu. Set ukončila blokom Mitrengová a Slávia ho vyhrala hladko 25:7.

Z katastrofálneho setu sa domáce volejbalistky pozbierali a do tretieho dejstva vleteli raketovo. Po útoku Jakábovej viedli 10:3. Lenže Slávistky potom opäť predviedli viacero excelentných obranných zákrokov, vychádzali im aj kontry a po jednej z nich Mikšíková vyrovnala na 1:1. Slávia sa jasne dostala na koňa, Mitrengová parádne "čapla" Otaševičovú, z kontry získali Bratislavčanky ďalší bod a viedli 15:12. Spišiačky sa otriasli a Povrazníková esom vyrovnala na 17:17. Potom však získala Slávia dôležitú sériu bodov a pri servise Szabóovej sa dostala do vedenia 21:17. Tretí ukončila Rákošová, Slávia ho vyhrala 25:21 a priblížila sa k zisku pohára.

Slávistky boli pri chuti a v úvode štvrtého dejstva viedli 7:3. Spišiačky neustále hnalo vpred perfektné publikom, čo domáce volejbalistky hnalo vpred. Pri servise striedajúcej Zaťkovej znížili domáce z 8:13 na 11:13 a nasledoval timeout Slávie. Spišiačky potom po ese Povrazníkovej, ulievke Smákovej a bloku Otaševičovej vyrovnali na 15:15. Diváci sledovali výborný zápas, o ktorý sa starali oba tímy. Po dlhej výmene sa domáce dostali po dlhom čase do vedenia a oživili šancu na zvrat - 18:17. V dramatickom závere predviedli oba tímy skvelú bojovnosť, no po dlhých výmenách sa tešili Slávistky a do koncovky išli s náskokom 22:19. Spišiačky vyrovnali z 20:23 na 23:23 a duel došiel do elektrizujúcej koncovky. V nej napokon vyhrala Slávia 27:27 a získala pohár.