MS20: Česi prehrali so Švédskom, USA úspešné až po nájazdoch

sobota, 27. december 2014 09:05 | Autor: TASR

MS20: Česi prehrali so Švédskom, USA úspešné až po nájazdoch | zdroj: © TASR

Montreal/Toronto 27. decembra (TASR) - Slovenskí hokejisti vstúpili do svetového šampionátu hráčov do 20 rokov vysokou prehrou s domácou Kanadou 0:8.

Zverenci trénera Ernesta Bokroša ťahali od začiatku za kratší koniec a už po úvodnej tretine prehrávali 0:3. Ešte horšie pre nich dopadla druhá časť hry, v ktorej inkasovali až štyri góly. Skóre stretnutia (0:8) uzavrel v 57. minúte Virtanen.

Ďalším súperom mladých Slovákov bude v sobotu o 22.00 SEČ výber Fínska.

MS20 - výsledky:

A-skupina:

Fínsko - USA 1:2 pp a sn (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0, 0:1)
Góly: 2. Rantanen - 14. Tuch (Eichel, DeAngelo), rozh. nájazd premenil de Leo

Slovensko - Kanada 0:8 (0:3, 0:4, 0:1)
Góly: 5. Fabbri (Duclair, Reinhart), 9. Duclair (Domi), 10. Fabbri (Petan, Bowey), 27. Paul (Crouse, Virtanen), 32. Point (Fabbri, Petan), 37. Domi (Reinhart), 38. Petan (Fabbri, Hickets), 57. Virtanen (Point)

B-skupina:

Dánsko - Rusko 2:3 pp a sn (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0, 0:1)
Góly: 14. Björkstrand, 16. Ehlers – 40. Goldobin, 48. Mamin, rozh. nájazd premenil Tolčinskij

Česko - Švédsko 2:5 (0:2, 2:1, 0:2)
Góly: 24. Vrána, 31. Vrána (O. Kaše, Kämpf) - 15. Kempe (Linblom, Forsling), 20. Lööke (Wallmark), 31. Nylander (Lindblom), 46. Kempe (Holmström, Lindblom), 48. de la Rose (Blidh, Forsling)