5 prekvapení 1.kola play-off v európskych ligách

sobota, 22. marec 2014 09:55 | Autor: Richard Weinfortner

Počet mužstiev, ktoré sú v európskych ligách v boji o titul, opäť klesol. Prvé kolo vystavilo stopku outsiderom, ale aj takým, s ktorými sa určite počítalo. Toto je päť klubov, ktorým skončila sezóna nečakane skoro.

Iserlohn – EHC Mníchov 2:1 na zápasy

Iserloohn Roosters a EHC Mníchov sú dlhodobo mimoriadne vyrovnanými mužstvami v nemeckej najvyššej súťaži. V posledných rokoch sa pravidelne zaraďujú po základnej časti hneď za sebou. V aktuálnej sezóne bolo toto „pravidlo“ porušené. Mníchovský tím skončil siedmy, Iserlohn desiaty. To ale spôsobilo, že sa stretli v predkole play-off DEL. Zápasy základnej časti vyznievali presvedčivo v prospech EHC, ktorí vyhrali tri zápasy zo štyroch. Prehru zaknihovali až v závere sezóny a celkové skóre vyznievalo 16:10. Rovnako aj celkové umiestnenie v tabuľke nasvedčovalo tomu, že sezóna sa skončí pre „kohútov“ z Iserlohnu. Prvý zápas tohto predkola skončil mníchovským víťazstvom 5:3. V odvete na západe Nemecka ale hostia nezachytili úvod zápasu a už po 7 minútach prehrávali 0:2. Iserlohn si takto rozbehnutý zápas nemohol nechať ujsť a síce dovolil súperovi ešte zdramatizovať, vyhral 3:2 a vyrovnal stav série na 1-1. Rozhodujúci zápas sa hral v Olympia Eishalle v metropole Bavorska. Prvý gól zápasu dal hneď v druhej minúte Nick Palmieri, bývalý hráč New Jersey či Atlanty, no zvyšok zápasu už po ofenzívnej stránke patril súperovi. Iserlohn Roosters vyhral na ľade súpera rozhodujúci zápas 4:1 a postúpil do play-off nemeckej ligy. V ňom zvádza boj s Hamburgom Freezers a po včerajšku vedie 2-1 na zápasy. Senzácia tak možno bude pokračovať.