Good Angels Košice víťazkami Slovenského pohára

nedeľa, 16. február 2014 18:05 | Autor: TASR

Good Angels Košice víťazkami Slovenského pohára | zdroj: © TASR

Bratislava 16. februára (TASR) - Basketbalistky Good Angels Košice sa stali víťazkami Slovenského pohára, keď v nedeľňajšom finále zdolali Piešťanské Čajky 78:65. "Anjelky" tak obhájili minuloročné prvesntvo.

Výsledok:

Good Angeles Košice - Piešťanské Čajky 78:65 (38:46)

V úvode si vypracovali náskok hráčky z Piešťan, ktoré po necelých dvoch minútach viedli 6:2. Košičanky v prvej štvrtine museli neustále doťahovať tesnú stratu, po Kizerovej dvojke však obrátili na 13:12 z ich pohľadu, potom viedli aj 15:14. V závere si vedenie o dva body (19:17) opäť vybojovali Piešťany. Tie mali mierne navrch aj v druhej štvrtine, po viac ako 16 minútach hry odbehli svojim súperkám na rozdiel 11 bodov 39:28. Náskok si udržali a prvý polčas vyhrali 46:38.

Good Angels po polčasovej prestávke zavelili v obrat po Bojovičovej trojke a začali pomaly kráčať za obhajobou prvenstva. V záverečnej štvrtine si svoje vedenie strážili a stratu museli neustále doháňať Piešťany. Tým sa však už nepriaznivé skóre nepodarilo otočiť a po výsledku 78:65 putuje trofej na východ Slovenska.