Lyžovanie: Olsson vyhral prestížnu cenu Svenska Dagbladet

utorok, 3. december 2013 22:05 | Autor: TASR

Štokholm 3. decembra (TASR) - Víťazom prestížnej ankety švédskeho denníka Svenska Dagbladet o najlepšieho športovca roka sa stal bežec na lyžiach Johan Olsson, ktorý získal v marci zlatú medailu na majstrovstvách sveta v talianskom Val di Fiemme na kráľovskej 50-kilometrovej trati. Informovala agentúra dpa.

"Som veľmi hrdý, že som vyhral najcennejšiu trofej, akú športovec vo Švédsku môže získať," povedal Olsson, ktorý sa pripravuje na olympiádu v Soči. Bežci na lyžiach vyhrali anketu, ktorá má tradíciu už roku 1925, celkovo 15-krát. Olsson vyhral túto cenu aj v roku 2010 ako člen zlatej švédskej štafety na 4x10 kilometrov na ZOH vo Vancouveri. Druhá skončila v ankete hviezdna triatlonistka Lisa Nordenová, tretí boli golfista Henrik Stenson a etiópsky rodák Abeba Aregawi, ktorý na majstrovstvách sveta v Moskve získal zlato v behu na 1500 metrov.