Beh-SP: Procházková postúpila z kvalifikácie šprintu, mužom sa nedarilo (2)

piatok, 29. november 2013 12:05 | Autor: TASR

Kuusamo 29. novembra (TASR) - Slovenská reprezentantka Alena Procházková zvládla prvý krok v ouvertúre nového ročníka Svetového pohára v behu na lyžiach vo fínskom Kuusame, keď sa v šprinte klasickou technikou prebojovala do vyraďovacích bojov z 20. miesta. Jej mužskí reprezentační kolegovia Martin Bajčičák a Peter Mlynár sa do elitnej tridsiatky nezmestili.

Procházková v náročných podmienkach pri teplote až mínus 14 stupňov Celzia zvládla 1,4 km dlhú trať svojej najsilnejšej disciplíny za 3:13,84 min. Za víťazkou kvalifikácie Nórkou Marit Björgenovou zaostala o 5,84 s. Druhé miesto v eliminácii obsadila Nemka Denise Herrmannová (+0,12), tretia skončila Sadie Bjornsenová z USA (+0,33). Obhajkyňa strieborného glóbusu za celkový triumf v SP Poľka Justyna Kowalczyková bola ôsma (+2,30).

Z dvojice slovenských reprezentantov bol v kvalifikácii mužského šprintu úspešnejší Mlynár, ale jeho čas 2:50,37 na najlepších zďaleka nestačil a v konkurencii 125 štartujúcich obsadil až 68. miesto. Na postup mu chýbalo takmer päť sekúnd. Pre skúseného Martina Bajčičáka je šprint iba doplnkovou disciplínou, v kvalifikácii obsadil 110. miesto (+18,99). Najrýchlejší bol Rus Anton Gafarov za 2:38,04 min, za ním sa zaradili Fíni Martti Jylhä (+1,05) a Anssi Pentsinen (+1,45)

Štvrťfinále šprintu je na programe od 12.30 SEČ.

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená v 1. a 3. odsek po kvalifikácii mužov