Tatran Prešov doma nestačil na Veszprém

nedeľa, 26. september 2010 20:01 | Autor: TASR

Hádzanári Tatrana Prešov začali účinkovanie v skupinovej fáze Ligy majstrov mužov 2010/2011 prehrou v domácom prostredí.

Zverenci trénera Rastislava Trtíka podľahli v nedeľňajšom stretnutí 1. kola B-skupiny nového ročníka najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže klubov v prešovskej Mestskej hale favorizovanému maďarskému šampiónovi MKB Veszprém KC 27:35 (15:19).

Slovenský majster, ktorý hrá v tejto fáze LM piatykrát v histórii, privíta najbližšiu nedeľu 3. októbra od 17.15 h dánsky KIF Kolding. Ten v nedeľu vyhral vo švédskom Sävehofe 38:30 (15:15). V šlágri B-skupiny dokázal nemecký HSV Hamburg zvíťaziť na palubovke francúzskeho Montpellieru HB 30:26 (12:15).

Hlasy:
Rastislav Trtík (tréner Tatrana Prešov): "Naplnilo sa to, o čom sme hovorili už pred zápasom. Nepresadili sme sa v postupom útoku tak, ako to dokázal súper. Ten navyše získaval aj odrazené lopty. Bolo vidieť, že Veszprém má skúsených a nebezpečných hráčov. Hosťom gratulujem k víťazstvu, divákom ďakujem za podporu. Myslím si, že boli svedkami dobrého zápasu. Mrzí ma, že sme nesplnili to, čo sme si predsavzali.“

Lajos Mocsai (tréner Veszprému): "Celkovo som s priebehom duelu i jeho výsledkom spokojný. Prvé víťazstvo v súťaži vždy poteší. Bol to korektný a pekný zápas dobrej úrovne. Na Tatran sme sa kvalitne pripravili, keďže sa navzájom poznáme z maďarskej ligy. Veľmi dobre sme dnes zahrali v obrane.“

Výsledky - nedeľa:

Ligy majstrov hádzanárov 2010/2011 - B-skupina - 1. kolo:

Tatran Prešov (SR) - MKB Veszprém KC (Maď.) 27:35 (15:19)

Zostava a góly za Tatran: Krupa, Popčák - Mazúr 2, T. Mažár 2, Michal Urban, Géci, D. Krok, Kristopans 3, Radčenko 4, Tumidalský 3, Mikéci, Sobol, Menkovič 4, Pekár 2, Antl 7/1, Dudáš.
Najviac gólov za Veszprém: Vujin 9/1, Pérez 7, G. Iváncsik 5, T. Iváncsik a Sulič po 4
Pok. hody: 2/1 - 2/1, vylúčení: 1 - 7, ČK: 59. Laluska (Veszprém) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Pandžič a Mošorinski (obaja Srb.), 4500 divákov

Prvý gól Tatrana v hlavnej súťaži LM 2010/2011 strelil v úvodnej minúte Kristopans. Lotyšský legionár bol ústrednou postavou prešovského tímu na začiatku duelu, keď sa svojimi troma presnými zásahmi postaral, že v 8. min bol stav vyrovnaný 4:4. Domáci sa na konci úvodnej desaťminútovky opäť ujali vedenia zásluhou Radčenka (5:4).

Veszprém však potom zapol na vyššie obrátky a v 17. min vyhrával prvýkrát trojgólovým rozdielom (10:7). Zeleno-bieli následne počas presilovky zmazali manko a v 22. min vyrovnali na 11:11. Záver I. polčasu patril opäť maďarskému šampiónovi, ktorý vďaka strelecky disponovanému Vujinovi (dovtedy 7 gólov) a skúsenému Pérezovi (4) získal pred prestávkou dovtedy najvýraznejšie vedenie 19:15.

Krátko po zmene strán znížil Tatran trikrát na rozdiel troch gólov, ale zastaviť rozbehnutý Veszprém už nedokázal. Štvrťhodinu pred koncom mal maďarský tím už výrazný náskok (28:20).

Vedenie hostí, ktorí sa pomerne ľahko presadzovali cez prešovskú obranu, narastalo aj v ďalšom priebehu – v 54. min svietil na ukazovateli skóre stav 33:23 v prospech MKB. Domáci v záverečnej minúte dvoma gólmi za sebou skorigovali výsledok na konečných 27:35 a uhrali tak s Veszprémčanmi lepší rezultát ako pred piatmi rokmi, keď taktiež v ouvertúre LM podľahli doma 23:35.