Basketbal: Slovenskí reprezentanti prehrali v príprave s Estónskom 76:82 (2)

štvrtok, 25. júl 2013 22:05 | Autor: TASR

Tallinn 25. júla (TASR) - Slovenskí basketbaloví reprezentanti prehrali v úvodnom zápase na turnaji v estónskom Tallinne s domácim výberom 76:82.

V piatok sa zverenci trénera Miroslava Grznára stretnú s výberom East Coast All Star a v sobotu s Bieloruskom.

Prípravný zápas:

Estónsko - Slovensko 82:76 (50:42)

najviac bodov Estónska: Veideman 17, Talts 14 - zostava SR: Grznár 27, Korner 16, Dorazil 11, Baťka 6, Bílik 5 (Žiak 5, Kuffa 4, Tot 2, Jašš, Petráš,), TH: 21/25-11/17, trojky: 7:5, osobné chyby: 24:25

Miroslav Grznár, tréner SR: "Bola to prehra, ale veľmi dobrá prehra. Po zápasoch s Nemeckom sme cítili, že to konečne ide. Máme tu veľa mladých hráčov a podali sme famózny výkon. Úvodná štvrtina začala v našej réžii, no potom prišli typické slovenské chyby . nepremenená ľahké lopty a straty. V druhej sme hrali tiež dobre, až na záver, keď sme po štyroch zbytočných chybách prehrali prvý polčas 42:50. V druhej polovici sme sa na nich doťahovali, predviedli sme dobrý výkon a veľmi dobre sme hrali v obrane. Nechcem sa vyhovárať na rozhodcov, ale hrali sme vonku a v závere zápasu mali zopár sporných verdiktov. Musím však povedať, že chlapci zdvihli vlajku hore. Z môjho pohľadu by to malo takto vyzerať. Dúfam, že to nebude posledný takýto zápas."

UPOZORNENIE: Správa je rozšírená o sumár a hlas trénera.