Hádzaná-MS: Do ďalšej fáze postúpilo už päť tímov, Švédky si skomplikovali situáciu

piatok, 18. december 2009 21:04 | Autor: TASR

V derby-zápase tretieho hracieho dňa na MS v hádzanej žien vyhralo Rumunsko nad Maďarskom 31:25. Po pondelkových víťazstvách si Rumunky i Nórky v A-skupine zabezpečili v predstihu miesta vo štvrťfinálovej skupine, pomohla im k tomu remíza Tuniska s Japonskom (31:31).

V Su-čou sa hralo medzi odvekými rivalmi jednostranné stretnutie v prvom polčase, Rumunky sa presadzovali cez spojky i pivota a do šatní sa išlo pri 9-gólovom vedení víťaziek posledného Svetového pohára. Maďarky po prestávke vyrovnali hru, dostali sa dokonca na rozdiel 2 gólov (18:20), no potom Rumunky znovu zapli na vyššie obrátky a jednoznačne vyhrali.

Rovnako ako Rumunky a Nórky, na štvrťfinálovú fázu sa môžu tešiť aj Rusky v B- aj Španielky a Kórejčanky v D-skupine. Rusko sa predviedlo exhibíciou proti Austrálii, keď vyhralo 48:8, dvojici z D-skupiny zahral do postupových karát druhý nerozhodný výsledok dňa v dueli Pobrežie Slonoviny - Argentína (19:19).

Rovnako sa mohli tešiť z ďalšej fázy už po pondelku aj Švédky, no nedokázali využiť proti Francúzkam 4-gólové vedenie z prvého polčasu a prehrali 21:23. Švédky ešte "prehajdákanie" náskoku môže vyjsť veľmi draho, keďže v zostávajúcich dueloch ich čakajú silné Dánky i Nemecko.