Futbal: Tím Girondins Bordeaux vyhral prvýkrát Francúzsky pohár od roku 1987

sobota, 1. jún 2013 08:05 | Autor: TASR

Paríž 1. júna (TASR) - Futbalisti Girondins Bordeaux zvíťazili vo finále Francúzskeho pohára 2012/2013 nad tímom Evian Thonon Gaillard 3:2 a prestížnu trofej získali po prvý raz od roku 1987. Lastovičky z Bordeaux si okrem zisku štvrtého Francúzskeho pohára v histórii súčasne zabezpečili účasť v skupinovej fáze Európskej ligy 2013/2014.

Hrdinom večera na štadióne Stade de France bol Cheick Diabate, ktorý okrem dvoch gólov nepremenil pokutový kop. Diabate otvoril gólový účet v drese víťazov v 39. minúte, krátko po zmene strán nepremenil spomínanú penaltu, aby napokon v 89. obstaral víťazný zásah. Za Evian síce vyrovnal Yannick Sagbo v 51. minúte, ale krátko na to viedli "lastovičky" opäť zásluhou Henriho Saiveta. Bojujúci hráči Evianu sa ešte raz tešili z vyrovnania na 2:2, keď skóroval Brice Dja Djedje. Bodku za pohárovým duelom však dal legionár Mali Diabate.

"Nakoniec je z toho ešte veľmi dobrá sezóna," poveda tréner Girondins Francis Gillot, ktorého zverenci skončili v Ligue 1 na siedmom mieste. "Je to veľké uvoľnenie. Zdolali sme kvalitný tím Evianu. Podľa kouča Evianui Pascala Dupraza si lastovičky zaslúžili vo finále vyhrať: "Klobúk dolu pred Bordeaux, zaslúžili si dnes vyhrať. My sme hrali až príliš naivne."