Futbal: Taliansko - San Maríno 4:0 v prípravnom stretnutí v Bologni

sobota, 1. jún 2013 08:05 | Autor: TASR

Bologna 1. júna (TASR) - Futbalisti Talianska potvrdili úlohu favorita, keď v piatkovom prípravnom stretnutí v Bologni zdolali San Maríno 4:0. "Squadra azzurra" odohrá najbližšie 7. júna zápas kvalifikácie MS 2014 proti Českej republike.

Skóre duelu proti na štadióne Dall'Ara otvoril v 28. minúte Andrea Poli, o necelých šesť minút neskôr zvyšoval na 2:0 Alberto Gilardino. Nestárnuci Andrea Pirlo potom krátko po prestávke zakrútil priamy kop do siete a skóre duelu uzavrel Alberto Aquilani v 79. minúte. Mario Balotelli naskočil do zápasu v druhom polčase, ale nastrelil len dvakrát žrď.

Tréner Talianska Cesare Prandelli bol spokojný s výkonom svojich zverencov. "Nie je to jednoduché hrať do preplneného priestoru. Navyše, máme za sebou štyri-päť náročných dní tréningu, takže som spokojný s tým, čo som videl," povedal Prandelli. "Potrebujeme ešte zvýšiť tempo a zrýchliť prechod z defenzívy do útoku, ale fyzicky sme na to dobre."