Futbal-EL: Chelsea Londýn v Kazani prehrala 2:3, ale postúpila do semifinále

štvrtok, 11. apríl 2013 20:30 | Autor: TASR

Kazaň/Bratislava 11. apríla (TASR) - Futbalisti Chelsea Londýn postúpili do semifinále Európskej ligy UEFA 2012/2013. Zverenci španielskeho trénera Rafaela Beniteza síce prehrali vo štvrtkovej odvete štvrťfinále na trávniku ruského Rubinu Kazaň 2:3, ale napriek tomu sa môžu tešiť na piatkový žreb v ústredí Európskej futbalovej únie v Nyone.

Ešte niekoľko týždňov úradujúci európsky šampión totiž v prvom zápase na Stamford Bridge vyhral 3:1 a rozhodujúci krok k postupu urobil v Rusku už v 5. minúte. To sa po dlhom nákope z vlastnej polovice dostal k lopte španielsky "znovuzrodený" kanonier Fernando Torres, ktorý lobom prekonal vysoko postaveného brankára domácich. Potom sa veľa vzrušujúcich momentov neurodilo, no začiatok druhého dejstva opäť priniesol gólové korenie. Domáci v 51. minúte vyrovnali vďaka španielskemu obrancovi Ivanovi Marcanovi, ktorý sa presadil hlavou po rohu zahranom na krátko. "The Blues" ale odpovedali o štyri minúty po rýchlom brejku, keď sa technickou strelou predviedol Nigérijčan Victor Moses. Gólová prestrelka však pokračovala, v 62. minúte turecký stredopoliar Gökdeniz Karadeniz opäť hlavou vyrovnal. Rubin sa prvýkrát dostal do vedenia v 75. minúte, keď izraelský stredopoliar Bebras Natcho rutinérsky premenil nariadený pokutový kop. Domácim sa potrebné dva góly už streliť nepodarilo, hoci sa sympaticky snažili.