Lyžovanie: Kráľovnou zimy podľa novinárov Björgenová, biatlonistkou Bergerová

pondelok, 1. apríl 2013 17:30 | Autor: TASR

Oslo 1. apríla (TASR) - Nórsku bežkyňu na lyžiach Marit Björgenovú zvolili v novinárskej ankete za kráľovnú zimy 2012/2013 v severskom lyžovaní. V samostatnej kategórii o najlepšiu biatlonistku vyhrala jej krajanka Tora Bergerová.

Novinári združení v organizácii Forum Nordicum dali Björgenovej 381 hlasov najmä za jej výkony na MS vo Val di Fiemme, kde získala až štyri zlaté medaily. S odstupom skončil na druhom mieste rakúsky skokan na lyžiach a celkový víťaz Svetového pohára Gregor Schlierenzauer (296), tretie miesto obsadil nemecký reprezentant v severskej kombinácii Eric Frenzel (249).

Víťazka Svetového pohára a štvornásobná majsterka sveta z tohto roku Bergerová uspela v hlasovaní o najlepšieho biatlonistu so ziskom 586 hlasov pred Francúzom Martinom Fourcadom (502) a Nórom Emilom Heglem Svendsenom (256).