NBA: James exceloval v New Orleans, Miami vyhralo 108:89

sobota, 30. marec 2013 07:30 | Autor: TASR

New York 30. marca (TASR) - Basketbalisti Miami Heat vyhrali v zápase NBA v noci na sobotu na palubovke New Orleans 108:89 a potvrdili tak suverenitu v lige, napriek prehre v predchádzajúcom stretnutí s Chicagom, ktorá ukončila ich skvelú 27-zápasovú víťaznú sériu.

V súboji exceloval LeBron James, ktorý nastrieľal 36 bodov a v prvom polčase za menej ako šesť minút zaťažil konto súpera šiestimi úspešnými trojkami za sebou. K výhre hostí prispel aj Dwyane Wade 17 bodmi a 7 asistenciami.

Záverečnú drámu videli diváci v San Antoniu, ktoré zdolalo Los Angeles Clippers 104:102 vďaka trojke Tima Duncana 2,2 sekundy pred koncom. Duncan zaznamenal sezónne maximum 34 bodov. Spurs doma vyhrali ôsmykrát za sebou.

New York si poradil doma so Charlotte 111:102 a ťahá sériu siedmich výhier. Domácim k triumfu výrazne pomohol J.R. Smith 37 bodmi, pričom to v jeho prípade bol už tretí duel za sebou, v ktorom súperom nastrieľal 30 a viac bodov. Orlando zdolalo Washington doma 97:92 a prerušilo sériu ôsmich prehier.

výsledky:

Orlando - Washington 97:92, Detroit - Toronto 82:99, Boston - Atlanta 118:107, New York - Charlotte 111:102, Cleveland - Philadelphia 87:97, Portland - Utah 95:105, Minnesota - Oklahoma City 101:93, New Orleans - Miami 89:108, San Antonio - LA Clippers 104:102, Denver - Brooklyn 109:87, Memphis - Houston 103:94