Volley Team Unicef obhájil triumf v Slovenskom pohári mužov

nedeľa, 3. február 2013 20:30 | Autor: TASR

Volejbalisti družstva Volley Team UNICEF Bratislava obhájili minuloročné prvenstvo v Slovenskom pohári mužov.

V nedeľňajšom finále v bratislavskej HANT aréne využili domáce prostredie, keď tím ŠK Chemes Humenné zdolali premenením hneď prvého mečbalu za 72 minút jednoznačne 3:0 na sety a druhýkrát v histórii sa mohli tešiť zo zisku domácej pohárovej trofeje.

Volley Team si zároveň vybojoval právo štartovať vo finále Česko-Slovenského pohára 27. februára v Prostějove.

Výsledok - finále SP mužov vo volejbale - nedeľa:
Volley Team UNICEF Bratislava - ŠK Chemes Humenné 3:0 (17, 23, 18)
72 min, rozhodovali: Hodoň a M. Kováčik, 800 divákov

Zostavy:
UNICEF: Končál, Larsson, Kašper, M. Hukel, Paták, Sunder, liberá Kubš a Hruboška (Kauliakamoa, Benčič, M. Hriňák)

Chemes: S. Soták, Sarnecki, Javorčík, Lízala, Joščák, M. Mizerák, libero Krys (Pavelka, Mlynarčík, J. Hriňák, Leškanič)

Lepšie vstúpili do zápasu hráči Volley Teamu. UNICEF výborne podával, viedol 13:7, ale Humenčania znížili na 13:10. Bratislavčania však získali opäť šesťbodový náskok, keď dal dve esá po sebe Larsson - 17:11. Koncovka bola plne v réžii domácich a Končál skvelým servisom vybojoval pre svoj tím prvý setbal - 24:15. Volley Team vyhral prvý set 25:17.

V druhom sete viedlo Humenné po bloku Joščáka 4:2, ale domáci bleskovo vyrovnali. Na druhom technickom timeoute viedol Volley Team 16:14. Humenčania zmazali brejk zásluhou Sarneckého a vyrovnali na 18:18. Potom predviedol pár fantastických zákrokov v poli libero Krys a Sarnecki našiel voľné miesto v obrane domácich - 21:19 pre Chemes. UNICEF potom v dramatickej koncovke vyrovnal na 22:22, keď sa na dvakrát presadil Američan Sunder. Druhý set ukončil esom švédsky univerzál Larsson, Volley Team ho vyhral 25:23 a dostal sa do vedenia 2:0.

Domáci vstúpili výborne aj do tretieho setu a pri Končálom servise vyhrávali 3:0. Volley Team bol na nezastavenie, perfektne bránil na sieti i v poli a navyše mu vychádzali kontry - Paták zvýšil už na 6:0, 8:1 a 13:5. Humenčania potom znížili zo 7:16 na 10:16 a tréner Pistovič sa pokúsil zastaviť ich rozlet oddychovým časom. Náskok Volley Teamu však už bol príliš veľký a zázrak sa nekonal. Hráči UNICEF bez problémov zvládli koncovku, tretí set vyhrali 25:18.

Hlasy:
Branko Pistovič (tréner Volley Teamu): "Nebol to tak jednoduchý zápas, ako sa možno zdá. Humenné bol veľmi silný súper a mal som obavy, pretože hrali v sobotu vynikajúco. Boli sme dnes o niečo lepší, najmä na servise a v útoku. Podarilo sa nám stmeliť družstvo, na čom pracujeme v posledných týždňoch a to ma teší. Chcem by som vyzdvihnúť celý tím."

Richard Vlkolinský (tréner Humenného): "Volley Team bol v lepšej pohode ako my. Myslím si, že najväčší rozdiel bol v útoku kolíkových hráčov a o niečo lepší mal súper aj servis a dokázal sa presadiť v útoku z vysokých nahrávok, čo sme bránili len sporadicky. Dôležité bolo, že sme nezvládli koncovku druhého setu a vlastnými chybami sme ho prehrali. Ťažko sa to potom už doháňalo. Volley Teamu pomohlo určite aj domáce prostredie, ale nebol to rozhodujúci faktor."