Rangers s Islanders majú za sebou ďalšie ofenzívne divadlo: Oba kluby z New Yorku v play-off zrejme neuvidíme

pondelok, 18. marec 2024 09:36 | Autor: TASR

Mika Zibanejad a Igor Šesťorkin
Mika Zibanejad a Igor Šesťorkin | zdroj: TASR

Hokejisti New Yorku Rangers triumfovali nad Islanders 5:2 a upevnili si vedúce postavenie v Metropolitnej divízii.

Rozhodujúci gól zaznamenal v 36. minúte útočník Jonny Brodzinski, keď tečoval strelu K'Andreho Millera. Rangers vyhrali piaty z uplynulých šiestich zápasov. Za domácich sa presadili aj Mika Zibanejad, Will Cuylle, Kaapo Kakko a Alexis Lafreniere. Miller zaznamenal dve asistencie.

"Páčila sa mi naša hra. V prvej tretine sa skóre nevyvíjalo v náš prospech, ale v druhej sme to otočili," povedal tréner domácich Peter Laviolette, nadviazal na neho útočník Vincent Trocheck: "Myslím, že druhá tretina bola naozaj dobrá. Boli sme konzistentní počas celého duelu." V drese hostí skóroval dvakrát Bo Horvat, pri oboch góloch mu asistoval Brock Nelson.

Islanders prehrali štvrtý duel po sebe a stratili dôležité body v boji o druhú voľnú kartu do play off vo Východnej konferencii. "Videl som tím, ktorý hral lepšie ako my. Sú veľmi rýchli v prechode do útoku a zdalo sa mi, že mali viac energie ako my," uviedol Patrick Roy, tréner Islanders.