Spartak s veľkým víťazstvom proti DAC-u: Lepší začiatok skupiny o titul si Trnava nemohla priať

nedeľa, 10. marec 2024 19:53 | Autor: TASR

Michal Ďuriš
Michal Ďuriš | zdroj: TASR

Futbalisti Spartaka Trnava vstúpili do nadstavbovej časti Niké ligy domácim víťazstvom nad Dunajskou Stredou 3:0.

Červeno-čierni odskočili DAC-u v tabuľke na rozdiel piatich bodov a zostávajú na treťom mieste v dvojbodovom závese za Žilinou. Trnavský triumf sa začal písať v 45. minúte, keď si Azangov prudký center nešťastne zrazil do vlastnej bránky Andzouana. V 68. minúte po Mikovičovom rohu a následnej skrumáži v šestnástke dopravil poskakujúcu loptu do siete z päťky Zeljkovič.

"Andeli" definitívne rozhodli o svojom triumfe v 78. minúte, prudký Mikovičov center našiel hlavu Ďuriša, ktorý efektnou rybičkou rozjasal trnavské tribúny po tretíkrát. V 89. minúte ešte mohol pridať štvrtý trnavský gól Poznar, lenže nariadenú jedenástku za faul Yapiho nepremenil.

Niké liga – 1. kolo nadstavbovej časti – skupina o titul:

FC Spartak Trnava – FK DAC 1904 Dunajská Streda 3:0 (1:0)

Góly: 45. Andzouana (vlastný), 68. Zeljkovič, 78. Ďuriš, ŽK: Andzouana, rozhodovali: Dohál – Bednár, Ferenc, 3873 divákov.

Spartak: Takáč – Koštrna, Štetina (9. Djurič), Kóša, Mikovič – Zeljkovič – Daniel, Ofori, Procházka (81. Bainovič), Azango (71. Bukata) – Ďuriš (81. Poznar). Tréner: Gašparík.

DAC: Popovič – Gruszkowski (65. Yapi), Kačaraba, Csinger, Andzouana – Kharatin – Trusa (65. Redzic), Vitális (65. Pape Cheikh), Herc, Ramadan (71. Gavrič) – Jürgens (71. Barišič). Tréner: Muňoz.