Flames s Pospíšilom dokázali vyhrať stratený zápas s Penguins: Nechýbala pocta legende

nedeľa, 3. marec 2024 10:08 | Autor: TASR

Martin Pospíšil
Martin Pospíšil | zdroj: TASR

Hráči Calgary predviedli skvelý obrat s Pittsburghom, keď v poslednej desaťminútovke otočili z 1:3 na 4:3.

Najskôr v priebehu 32 sekúnd vyrovnali v 51. minúte Nazem Kadri a Blake Coleman a obrat zavŕšil 50 sekúnd pred koncom stretnutia svojim druhým gólom v zápase Jegor Šarangovič. Pospíšil hral v druhom útoku s Connorom Zarym a Nazemom Kadrim a na ľade strávil 12:17 minúty.

Rozdal osem hitov, raz vystrelil na bránku a obdržal dvojminútový trest za nedovolené bránenie. Duel sa niesol v slávnostnom duchu, pred zápasom totiž Flames vyvesili dres s číslom 34, ktoré nosil fínsky brankár Miikka Kiprusoff.

Na oslave bolo viacero legiend klubu vrátane Jaromea Iginlu, či Martina Gelinasa. "Bolo to úžasné, užil som si to. Je to pre mňa obrovská česť a som za to veľmi vďačný," povedal Kiprusoff, ktorý chytal za Flames v rokoch 2003-2013 a stále drží klubové rekordy v počte víťazstiev (305), shutoutov (41), priemere inkasovaných gólov (2,46), úspešnosti zásahov (91,3 percenta) a odchytaných zápasov (576). "Plamene" vyhrali piatykrát za sebou, čo sa im podarilo prvýkrát od apríla 2022.