pondelok, 26. február 2024 13:04 | Autor: Redakcia Sport7.sk

Neuznaný gól Gelnice
Neuznaný gól Gelnice | zdroj: Hockey Slovakia

Počas uplynulého víkendu sa odštartovalo play-off v druhej slovenskej hokejovej lige. Jednou zo štvrťfinálových dvojíc je Púchov a Gelnica.

Sobotný prvý zápas v sérii jasne ovládli hokejisti Púchova, ktorí zvíťazili pomerom 6:1. O deň neskôr to bola už vyrovnanejšia partia a Gelničania siahali na vyrovnanie. Najskôr však stratili vedenie v 60. minúte, aby v predĺžení zažili okamihy hrôzy a bezmocnosti.

Počas presilovej hry totiž skóroval jeden z hráčov hostí, ale presný zásah nebol uznaný pre údajnú prihrávku rukou. Na priloženom videozázname však nič také vidieť nebolo. Celok z Gelnice na sociálnej sieti Facebook uviedol, že hlavný rozhodca sa po zápase prišiel ospravedlniť a priznal svoju chybu.

Zatiaľ nie je jasné, ako sa k medializovanému okamihu postaví Komisia rozhodcov SZĽH. Púchov napokon v domácom prostredí dokázal skórovať a rozhodol o svojom triumfe.