Štefan Svitko zlepšil tohoročné maximum: Na Dakare podáva kvalitné výkony

nedeľa, 14. január 2024 15:30 | Autor: TASR

Štefan Svitko
Štefan Svitko | zdroj: TASR

Slovenský motocyklový pretekár Štefan Svitko skončil v nedeľňajšej 7. etape Rely Dakar na siedmom mieste. Zlepšil tak svoj najlepší tohtoročný výsledok z piatej etapy (8. miesto).

V celkovom poradí patrí Svitkovi deviata priečka. Víťazom nedeľnej 873 km dlhej etapy, ktorá viedla z Rijádu do Al Duwadimi, sa stal s časom 5:18:33 h Jose Ignacio Cornejo Florimo z Čile. Ricky Brabec z USA, ktorý sa drží na čele celkového poradia, skončil piaty. Jazdec Slovnaft Rally Team v siedmej etape prišiel do cieľa o 10:17 min neskôr ako víťazný Florimo.

Druhý skončil po časových penalizáciách napokon Luciano Benavides z Argentíny, ktorý na víťaza stratil 3:12 min. Nedeľné pódium doplnil jeho brat Kevin Benavides s mankom 3:32.

výsledky 7. etapy Rely Dakar: motocykle: 1. Jose Ignacio Cornejo (Čile/Monster Energy Honda) 5:18:33 h, 2. Luciano Benavides (Arg./Husqvarna Factory Racing) + 3:12 min, 3. Kevin Benavides (Arg./Red Bull KTM Factory Racing) + 3:32,... 7. Štefan SVITKO (SR/Slovnaft Rally Team) + 10:17

celkové poradie: 1. Ricky Brabec (USA/Monster Energy Honda) 32:37:20 h, 2. Ross Branch (Botsw./Hero Motosports) + 01 s, 3. Jose Ignacio Cornejo (Čile/Monster Energy Honda) + 6:48 min,... 9. SVITKO 1:10:33 h