Adrián Holešinský si pôsobenie v Česku užíva: Plzni opäť výrazne pomohol

sobota, 6. január 2024 12:40 | Autor: TASR

Adrián Holešinský
Adrián Holešinský | zdroj: TASR

Slovenský hokejový útočník Adrián Holešinský prispel gólom a tromi asistenciami k víťazstvu Plzne nad Kladnom 7:2 v piatkovom stretnutí 34. kola českej najvyššej súťaže.

Presadil sa v 34. minúte v presilovej hre a zvýšil na 3:2, postaral sa tak o víťazný gól. Plzeň vyhrala druhýkrát za sebou a patrí jej 10. miesto v tabuľke, Kladno je na predposlednej priečke o tri body pred Mladou Boleslavou. Skórovali aj Patrik Hrehorčák, Pavol Skalický a Martin Ďaloga, no z víťazstva sa netešili.

Ďaloga otvoril v 8. minúte skóre duelu, no Kometa Brno podľahla doma lídrovi súťaže Sparte Praha 2:3. Hrehorčák pridal okrem gólu aj asistenciu, no Třinec prehral na ľade Litvínova 2:5. Skalického gól nestačil Mladej Boleslavi, ktorá doma neuspela proti Českým Budějoviciam 2:4.