Ďalšia rana pre SSC Neapol! Hráč bude pre zranenie chýbať niekoľko týždňov

štvrtok, 4. január 2024 08:29 | Autor: TASR

SSC Neapol
SSC Neapol | zdroj: TASR

Úradujúci taliansky šampión SSC Neapol sa bude musieť minimálne päť týždňov zaobísť bez brankára Alexa Mereta, ktorý si natrhol stehenný sval.

Dvadsaťšesťročná tímová jednotka utrpela zranenie v piatkovom zápase s Monzou (0:0). Meret zachránil "Partenopei" proti Monze v 68. minúte, keď zneškodnil veľmi zle zahraný pokutový kop Mattea Pessinu. Už o šesť minút však v stretnutí dohral a nahradil ho tretí brankár Nikita Contini.

Vyšetrenia odhalili u Mereta trhlinu v ľavom stehennom svale a mužstvo spod Vezuvu sa bude musieť spoliehať na tímovú dvojku Pierluigiho Golliniho. Neapolčania veria, že Meret bude zdravotne fit ešte pred úvodným domácim stretnutím osemfinále Ligy majstrov proti FC Barcelona (21. februára).

Odveta je na programe 12. marca v Katalánsku. Neapolu sa nedarí v obhajobe ligového titulu a v tabuľke Serie A mu patrí po polovici sezóny až 8. miesto so 17-bodovou stratou na vedúci milánsky Inter.