PARÁDA! Milan Škriniar sa teší s parížskym PSG zo zisku trofeje

štvrtok, 4. január 2024 08:12 | Autor: TASR

Milan Škriniar
Milan Škriniar | zdroj: PSG IG

Futbalisti Paríža St. Germain v základnej zostave s Milanom Škriniarom vyhrali francúzsky Superpohár po tom, ako v stredajšom zápase zdolali na ich domovskom štadióne FC Toulouse 2:0.

Kapitán slovenskej reprezentácie získal svoju prvú trofej v drese PSG od letného prestupu z Interu Miláno. V 71. minúte však pre zranenie musel opustiť trávnik. Vystriedal ho Brazílčan Lucas Beraldo, nová akvizícia zo Sao Paula.

Parížania uspeli v tradičnom súboji medzi víťazom Ligue 1 a Francúzskeho pohára rekordný dvanástykrát, osem triumfov má na konte druhý najúspešnejší tím Olympique Lyon. Toulouse sa ani na druhý pokus nedočkali zisku Trophée des champions.

O ich prehre rozhodol už prvý polčas. V 3. minúte otvoril skóre Lee Kang-in a v závere úvodnej 45-minútovky skóroval Kylian Mbappe.